MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Motocykl Classic 2010

Představení

Další rok uběhl jako voda a my se opět setkáváme nad stránkami nového, v pořadí již třetího českého vydání časopisu Motocykl Classic.

Autor:Richard ŠimerFoto:

První jízda Puch

Když jsme s kolegy začali v roce 2007 připravovat první vydání, měli jsme tehdy velikou radost, že se nám podařilo uvést na trh nadčasový časopis, jenž mapuje ty nejzajímavější okamžiky motocyklové historie. Doslova jsme tím žili – a toto nadšení nepolevuje ani dnes, spíš naopak. Každý člen naší redakce již svého veterána či youngtimera vlastní, stejně jako má každý z redaktorů svůj motocykl a skútr. Díky tomuto nadšení a dlouholeté spolupráci s pamětníky a odborníky vznikl časopis, který zde chyběl a své místo má nejen na slunci, ale také v našich srdcích. Jen škoda, že to řada lidí stále nechápe a svou mysl cíleně zaměřuje jen na budoucnost – jako by si snad ani nechtěli připustit, že bez té slavné minulosti by nejspíš nebylo motocyklové současnosti ani budoucnosti… Naštěstí je tu ale stále početná skupina vás, čtenářů, jež si váží odkazů a tradic a jež se ráda zasní nad stránkami časopisu, díky němuž slavné příběhy nestárnou. 
A právě pro vás jsme do nového vydání zařadili několik příběhů, kterým po právu náleží status nesmrtelnosti, a připomněli pro Čechy jedno význačné jubileum – pětaosmdesát let značky Jawa. V rámci studia jsme vybrali nádherného, japonského angličana-rebela Kawasaki W1 SS 650 či zcela unikátní německý motocykl Münch 4TTS-E Trubo, jenž ve světě dodnes nemá obdoby. Neméně zajímavým tématem je představení sportovních motocyklů osmdesátých let – japonských ikon tehdejší špičkové techniky – či příběh slavného britského čtvercového čtyřválce Ariel Square Four z let třicátých. K úplným kořenům se vracíme zajímavým čtením o dnes již téměř zapomenuté belgické značce FN, k absolutní raritě jistě patří i test vojenského stroje Puch 350 GS, jenž zásluhou maďarských a britských kolegů vyjel na svou první jízdu poprvé po třiašedesáti letech ode dne, kdy byl vyroben. Díky zájmu některých výrobců, kteří ani dnes nezapomněli na doby nedávno minulé, vám pravidelně přinášíme také test některého ze současných retrobiků, v tomto případě Moto Guzzi V7 Café Classic.
Doufám, že se vám nové číslo bude líbit minimálně stejně jako dvě předcházející vydání a že se rádi necháte zlákat k výletům do minulosti.

Classic obsah

Seznam prodejních míst Classic
 


Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: