MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Strmý vrch Chýnov 2008

Představení

Od soboty 25. října sice už nějaký ten pátek uplynul, ale tak povedená akci, jakou byl letošní závod do strmého vrchu v Chýnově, za připomenutí určitě stojí.

Autor:Foto:

Už samotný trénink zabral hodně času a tak aby se stihlo odstartovat odpolední klání v avízovaných 13:00 hod, nebyl pomalu čas ani na klasickou závodnickou klobásu z hořčicí.
Po trénincích se sice mírně překopávalo (obnovovaly se příčné zuby v horní polovině trati, nicméně i to nezabránilo tomu, že se po prvních jízdách se ocitl hned tucet závodníků nejpočetněji obsazené kategorie motokros+enduro až v cíli. Trať byla hodně suchá, neklouzalo to, v prostředku se vyjela celkem rovná kolej a tak pořadatelé museli na druhé rozjížďky ztížit výjezd tak, že zúžili od poloviny kopce profil trati na poloviční šířku tak, aby se jezdilo přes ty největší překopy. Na tom si sice vylámala většina jezdců zuby, ale mnohé trialisty nijak nezaskočilo ani toto.


Strmý vrch Chýnov 2008Strmý vrch Chýnov 2008Finalisté nakonec absolvovali pět jízd a výsledky byly takovéto: Mezi motokrosaři a enduristy byl jediný závodník, který neudělal ani jednu chybičku a vyjel pokaždé až nahoru – František Hrobský. Stal se tak popáté vítězem chýnovského kopce a historicky nejúspěšnějším jezdcem tohoto klání v této hlavní kategorii. Odskočil tak o jedno vítězství svému tradičnímu rivalovi Pavlovi Balašovi. Ten udělal v jedné jízdě chybu a tak skončil celkově třetí. Na druhé místo se mezi ně vklínil ještě trialem odkojený šikula Josef Čermák ze Zbraslavi. V první desítce se blýskl pátým místem náš soutěžácký reprezentant Lukáš Sedláček.

Strmý vrch Chýnov 2008Strmý vrch Chýnov 2008


V kategorii trial nastala po pěti jízdách poněkud složitější situace. Hned tři jezdci měli plný počet bodů a tak pravidlo o škrtnuté nejhorší jízdě pozbývalo smysl. Klukům se tedy udělaly na trati dvě šikany a tak dráha jejich výjezdu připomínala písmenko „S“. To se nakonec stalo osudným našemu juniorskému reprezentantovi Jirkovi Fikejzovi. Těsně pod vrcholem si šlápl, čímž se odsunul na třetí místo (trialismům se počítalo na rozdíl od jiných kategoríí i šlápnutí). To by ale nebyli naši reprezentanti Martin KřousteK a Jirka Svoboda, aby je rozhodilo i takovéto ztížení. Pořadatelé se zadumali, vyndali stopky a rozhodli se, že vítězem bude ten, kdo kopec vyjede rychleji. To nakonec zvládl lépe Martin Křoustek a stal se tak již po páté vítězem Strmého vrchu v této kategorii. Mezi trialisty se neztratil ani Ervín Krajčovič, který si od manažerování týmu Delta odskočil do Chýnova s vypůjčenou trialovou motorkou a jednou se také dostal až na samý vrchol kopce.

VítěziRozhovor


V dětské kategorii startovalo deset benjamínků a nejúspěšnějším se stal Jakub Nusek z Votic. V této kategorii bojovala i jedna z nejmladších účastnic závodu a hlavně jediná zástupkyně něžného pohlaví Lucinka Pospíchalová z Netolic. Sklidila velký potlesk a nechala za sebou hned pět kluků. Úplně nejmladším účastníkem byl teprve sedmiletý Dalibor Šulc z Průhonic.

V letos premiérové kategorii pitbike zvítězil Zděnek Žemlička z Divišova. Velký propagátor těchto malých čtyřtaktních motocyklů, dakarista Ivo Kaštan skončil s bramborovou medailí čtvrtý.

O doprovodný program se postaral stundridingový kaskadér Petr Přívozník na motorce i na čtyřkolce. Na svých strojích předváděl ekvilibristické kousky se svou asistentkou a některé dokonce se dvěmi. Vložený exhibiční závod ve sjezdu horských kol „down hill“ vyhrál bývalý vicemistr ČR v BMX Zděnek Pošvář z Tábora v čase 4,5 vteřiny.

Celý den byl opravdu náročný, končilo se až se setměním a tak pořadatelé již dnes bedlivě rozmýšlejí, jaká opatření zavést na další ročník. Určitě se bude muset změnit časový harmonogram a uvažuje se také o eliminaci počtu jezdců a přihláškách předem.

A ještě výsledky:
motokros + enduro:
1. František Hrobský (MOTOSPORT CHÝNOV)
2. Josef Čermák (PCD Racing Zbraslav)
3. Pavel Balaš (TRIAL Psáry)

trial:
1. Martin Křoustek (TOP TRIAL Team)
2. Jiří Svoboda (SVOFE Náchod)
3. Jiří Fikejz (MEFISPORT)

děti do 15-ti let:
1. Jakub Nusek (AMK Votice)
2. Lukáš Herink (Přeborov)
3. Miroslav Jirák (NO FEAR Světlá nad Sázavou)

pitbike:
1. Zděnek Žemlička (Divišov)
2. Tomáš Strnad (MOTOSPORT CHÝNOV)
3. Miroslav Bareš (MOTOCLUB Milevsko)


Evžen Zadražil
ředitel závodu


Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: