MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Generic Onyx 50 - „Rakouská čína“

Představení

Skútry Generic pocházejí z Rakouska, ale kvůli úspoře peněz se montují v Číně, to je dnešní zvyklost u více značek, vlastně skoro u všech. Je ale možné, aby za 31 900 Kč (což je cena modelu Onyx 50) dostal zákazník skutečnou kvalitu?

Autor:Foto:

Pohonná jednotka je dvoudobý, vzduchem chlazený jednoválec, který i když splňuje normu Euro 3, tak po nastartování nevyhnutelně vrací můj mozek do útlého mládí. Vůně spáleného oleje je pro můj nos příjemná a vyvolává nespočet vzpomínek na moje motorkářské začátky.

Motorek si přívětivě bublá a pomalu se dostává na provozní teplotu. Jeho výkon 2,6 kW neslibuje žádné zázraky a ani žádné nepředvádí. V hustém provozu jsem se stával brzdicím článkem uspěchaných aut a to nemám moc rád. Pravdou zůstává, že Onyx vezl na svých bedrech 92 kg – pravděpodobně hmotnost, se kterou stroj úplně nepočítá. Rychlost, kterou jsem se pohyboval, byla kolem 50–60 km/h, té odpovídá i podvozek a brzdy. Žádná vyložená záludnost, jenom si musíte dávat trochu pozor – zatáčky projíždět pomalu a nechtít nikoho „dávat na brzdy“. Brzdy jsou skutečně slabé a je potřeba se s nimi seznámit a počítat se slabším nástupem.

Skútr má 16palcová kola, díky kterým je za jízdy stabilnější, ale do prostoru pod sedačkou se vejde maximálně otevřená helma. Na závěr malé shrnutí. Pokud se budete projíždět po okolí svého domu nebo městským provozem a velkou roli při vaší volbě hraje cena a servisní síť, je Generic Onyx dobrou volbou. Prodejní síť Bikers Crown, která zajišťuje servis, dokáže opravit všechno a se zárukou. To není špatné. Ale stačí to?

 Motocykly Generic Onyx 50     Motocykly Generic Onyx 50   Motocykly Generic Onyx 50


Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: