MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Indi: Od Královedvorského okruhu až na TT Isle of Man

Reportáž

22.03.2017

V pátek 17. března proběhla ve Dvoře Králové beseda „Od Královedvorského okruhu až na TT Isle of Man“ s jezdci Michalem Indi Dokoupilem a Veronikou Hankocyovou. Na besedu, kterou vedl známý motoristický komentátor Václav Svoboda, dorazilo okolo 250 diváků, takže se podařilo v kulturním zařízení Hankův dům zaplnit celý sál.

Kromě obou zmíněných jezdců se besedy zúčastnil i bývalý závodník Petr Civín, předseda divize přírodních okruhů CAMS, pořadatel závodu v Dymokurech, ale v neposlední řadě také loňský návštěvník legendárního ostrova Man. Ve velmi příjemné atmosféře nebyla nouze o zábavné momenty, zajímavé postřehy i vážná témata. Na závěr besedy nechyběla hodnotná tombola věnovaná partnery týmu a partnery této akce.

Indi také vydražil svoji loňskou kombinézu pro charitativní účely, takže výtěžek celé akce putoval nejen na podporu kamarádů závodníků, co rozdávají nevyléčitelně nemocným dětem radost jako klauni, ale také Pečovatelské službě města Dvůr Králové nad Labem.

0dMePtJZA7s

Ve druhé části večera byl také představen nový česko-britský tým K2 moto racing by Longshot, který se letos zúčastní hned se třemi jezdci těchto závodů:

Tandragee (Severní Irsko)
Cookstown (Severní Irsko)
Northwest 200 (Severní Irsko)
300ZGH Hořice (Česká Republika)
TT Isle Of Man (Velká Británie)
Zlatý Kahanec Těrlicko (Česká Republika)
Armoy (Severní Irsko)
Ulster Grand Prix (Severní Irsko)
Manx Grand Prix/Classic TT (Velká Británie)
Macau (Čína)

Třetím jezdcem týmu je mladý Brit Forrest Dunn #87, který bude startovat na motocyklech Honda CBR 1000 RR a Kawasaki ZX6-R. Prioritou je pro něj nepochybně start na Tourist Trophy, ale jako nováček se předvede i u nás v Hořicích. „Mým cílem je letos získat umístění Top15 na NW200 a zajet dobrý čas na TT, tedy cokoliv nad 122mph. Na Ulsteru bych byl rád do první dvacítky. Také se velmi těším na Armoy a další irské národní podniky, kde budu nováčkem, takže se mám co učit. Bude to můj první rok v profi týmu, takže se na to moc těším a věřím, že se nám všem povedou dobré výsledky a zároveň se u toho i pobavíme. Těším se na závody do Čech, protože tam jsem se vždycky chtěl podívat, a také se těším na spolupráci s Michalem a Veronikou, protože si budeme moci předávat zkušenosti.

 Veronika Hankocyová #53 je v týmu druhým jezdcem a měla by se letos kromě třídy Supertwin na stroji Kawasaki ER6-F představit nově i ve třídě Supersport, kde bude mít k dispozici Kawasaki ZX-6R, a Yamahu YZF-R6. Nejdůležitějším momentem sezony bude pro Veroniku start na Manx Grand Prix na ostrově Man. „Letošní rok je zlomový a doufám, že to proběhne bez ztráty kytičky. Prvním zásadním úkolem je adaptovat se na šestistovku, což není zrovna v prostřední irskýho nebo českýho roadracingu nic snadnýho, takže neočekávám vůbec žádný výsledky, ale budu se snažit celou sezonu zlepšovat. To hlavní, na co se ale teď maximálně soustředím, je start na nejtěžším okruhu světa, Manx Grand Prix. O minulém víkendu jsem absolvovala školení nováčků přímo na Manu a cítím se teď o něco jistěji a dokonce odhodlaněji. Nejlepším instruktorem pro mě byl rozhodně bývalý závodník a vítěz TT Nick Jeffries, který mi dal fakt hromadu cenných rad. Teď si to jen všechno ještě zapamatovat a umět použít!“

Týmovou jedničkou je Michal Indi Dokoupil #23, který letos pojede obě velké třídy, Supersporty a Superbiky, a na vybraných závodech i třídu Supertwin. V rámci šestistovek je to opět stejný motocykl, jako v předchozích letech, tedy Yamaha YZF-R6 s vylepšením v podobě telemetrie, v Supertwinech Kawasaki ER6-F a do litrů pak nově Yamaha YZF-R1M ve specifikaci Superstock. Hlavním cílem je opět dobrý výsledek na TT i dalších velkých mezinárodních závodech, jako je NW200 nebo Ulster GP. „Jsem nadšenej, že se po tolika letech vrátím do nejvyšší třídy, což bude rozhodně velká výzva. Nejzásadnější v této sezoně je pro mě možnost startovat ve všech sólo třídách na TT, a zabojovat tak o co nejlepší umístění v rámci TT Privateers Cupu, ale je mi jasný, že to nebudu mít vůbec lehký, navíc když je TT hned zkraje sezony. Měl bych jet premiérově jako nováček i Northwest 200 a chtěl bych dostat tenhle bajk i na Hořice 300ZGH. Časově je to dost natěsno, protože jsou to víkendy hned po sobě, ale zkusíme to zvládnout! Asi nezasáhnu do předních pozic, ale budu se snažit kluky alespoň dostatečně otravovat a nedát jim to zadarmo. Uvidíme také, jestli dostanu start na Macau GP a navíc mám možnost se svézt na Classic TT, takže důležitý bude nakonec hlavně celej rok zůstat kolama dolů.“

Aby těch změn nebylo málo, tak kromě nových barev na motorkách bude v kompletně novém i Indi, a v designu Spidermana snad do svých sítí chytí co nejvíce stříbrných Merkurů! Indi má již přidělena startovní čísla na letošní TT 2017, takže si kromě jeho „dvacet trojky“ zapamatujte ještě tato:

TT Lightweight #21
TT Supersport   #27
TT Superstock   #40
TT Superbike     #40
TT Senior          #40

Za tým K2 moto racing by Longshot bychom chtěli na závěr poděkovat všem stávajícím i novým partnerům, kteří nejen tímto podporují přírodní okruhy, ale pomáhají doslova plnit road racingový sny!

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: