MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

H-D Discover More Tour: 10. týden, Cílová rovinka

Cestopis

10.08.2015

Luis Castilla, vítěz projektu Harley-Davidson Discover More, vyráží na svou cestu. A při té příležitosti začíná psát cestopis. Exkluzivně přinášíme jeho desátý díl.

Nalodění a návrat do Velké Británie

Cesta v kontinentální Evropě končila Rotterdamem a po té, co jsem se v místní restauraci rozloučil s mým bratrancem Mattem, jsme se už plavili zpět do Velké Británie na poslední etapu naší cesty.

Vylodili jsem se v Hullu, kde jsme si vychutnali bohatou anglickou snídani s Trevorem, skvělým jezdcem, který nám udělal i několik fotek z našeho příjezdu. Pak jsme se vydali do Leedsu, na setkání s Jakeovými rodiči (Jake je jedním z režisérů našich skvělých videí), kteří nám připravili lahodný šálek čaje.  Skvěle osvěženi jsme pokračovali směrem na Dumfries, na hranice Skotska.

Seznam kapitol

Yorkshire Dales a krása skotských hor

Po té, co jsem byl tolik týdnů na cestě a užíval si jedny z nejúžasnějších tras a míst, které Evropa nabízí, si možná budete myslet, že jsem už jen stěží mohl být čímkoli překvapen. Ale přesto, stalo se! Yorkshire Dales (který byl údajně inspirací pro Tolkienovu vesnici „Shire“) ztělesňoval přesně to, o čem jsem snil - nádherné skotské hory a připomínku toho, jak úžasně krásná je naše planeta, zejména v blízkosti Fort William.

Měli jsme štěstí, že jsme mohli proniknout do bohaté skotské historie klanu obývající zámek Achnacarry, kde nás uvítal Donald Angus Cameron XXVII. Po té, co nám přiblížil trochu své rodinné historie jsme byli zavedeni do komplexu obrovských zahrad. Našim průvodcem se v nich stal Alex, který měl excelentní znalosti a který pravidelně podniká výpravy do okolních hor. Jeho láska k zemi, jež živí jeho rodinu od nepaměti, byla jedna z nejpůsobivějších věcí, se kterou jsem měl tu čest se během cesty setkat. 

Seznam kapitol

Exkurze v lihovaru Speyside

Pak už přišel na řadu lihovar Speyside Whisky. A požitek mohl začít! Vůně, postup a zvuky byly fantastické a poslouchat přednášku celého procesu výroby od manažerky Sandy byl neuvěřitelný zážitek. Sice nejsem pravým znalcem whisky, ale musím říct, že ta jejich byla tou nejlepší, jakou jsem kdy ochutnal.

Po návštěvě Spey jsme jeli na jih směrem na Kendal a další den jsme pokračovali do Buxtonu, po nechvalně proslulé Cat and Fiddle Road, která se může pochlubit některými z nejúžasnějších zatáček na ostrově.

Seznam kapitol

Zpět na začátek tour

Po Buxtonu nám zůstalo ještě jedno místo, které jsem museli navštívit před tím než se vydáme zpět do Londýna: Oblast Snowdonia ve Walesu. Tam, vysoko na vrcholu hor jsme se neoficiálně rozloučili s Discover More Tour. Jakmile opadlo naše vzrušení, začali jsem se pomalu připravovat na naši poslední cestu do dealerství Warr´s v Londýně, kde celé naše dobrodružství začalo.

Napíšu vám ještě poslední díl svého cestopisu, který shrne všechny mé úžasné zkušenosti. Ale jediné, co teď mohu říct je: Dekuji Harley-Davidson!

Moji cestu můžete sledovat také na Twitteru a Instagramu, kde naleznete tweety a fotky, které průběžně přidávám a budu přidávat každý den po dobu celého Discover More Tour. K dispozici jsem také na Facebooku, Twitteru a Instagramu, kam postuju další aktualizace mého úžasného evropského dobrodružství.

„Životní cestu“ Luise Castilly a více informaci o projektu Discover More Tour či sdílení těch nejlepších tras v Čechách a v Evropě naleznete zde.

Seznam kapitol
Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: