MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

H-D Discover More Tour: 9. týden, Dánsko a Nizozemí

Cestopis

31.07.2015

Luis Castilla, vítěz projektu Harley-Davidson Discover More, vyráží na svou cestu. A při té příležitosti začíná psát cestopis. Exkluzivně přinášíme jeho devátý díl.

Dánsko a přátelští členové HOG

Jakmile jsme vystoupili z trajektu v severním Dánsku, stala se naše cesta velmi rychle maximálně společenská!

V severním Dánsku nás už totiž očekávali lidé z místního HOG, kteří nás přes krásné vedlejší silnice zavedli k Aarhusu (druhé největší město Dánska). Rolling Hills  a mírné pastviny ostře kontrastovaly s vysokými horami Norska. S velkou skupinou asi 60 jezdců, která na nás čekala v dealerství H-D v Kodani, jsme si užili skvělé grilování. Všechny zajímaly kuriozity z naší cesty a byli tak přátelští, až jsem měl pocit, jako bychom se znali už celou řadu let. 

Seznam kapitol

Hamburk a nečekané setkání

Druhý den jsme absolvovali dokonalou jízdu po krásných místních silnicích a někteří z jezdců mě ještě chvíli doprovázeli na cestě směrem na Hamburk. Každá cesta má své nepředvídatelné okamžiky, a to je přesně důvod, proč tak rád cestuju. Plánování trasy je samozřejmě důležité, ale jejím hlavním účelem jsou vždy zkušenosti, které přicházejí zcela neočekávaně. Přesně tak to bylo v Hamburku, kde jsem se seznámil s jezdcem Arne Haunem.

Když jsem stál v Hamburku, uprostřed hustého městského provozu, zjevil se někde Arne na zcela identickém modelu H-D Street Glide a následoval mě až k hotelu. Povečeřeli jsme společně poblíž nádraží, bavili se o motocyklech a úžasných zážitcích z Discover More Tour a další den jsme spolu opět absolvovali malou část Tour, kdy mě doprovodil směrem na Amsterdam.

Seznam kapitol

Amsterdam, rodinné setkání a Město duchů

Při cestách jako byla tato a hlavně v životě jsem se naučil, že přestat se hlídat a nedržet se detailně původního plánu může přinášet zajímavější cesty, naplnění i smysluplnější životní zkušenosti.

V Amsterdamu jsem se mohl setkat s mým bratrancem Mathewem Crogem. Dlouhou dobu nebyly naše rodiny v kontaktu, ale před několika lety se nám podařilo znovu se spojit. Mohli jsme tak objevit a sdílet společnou vášeň pro motocykly! Matt a já jsme objevovali město, jedli jako králové a vydali se společně do Bredy, abychom se setkali s Willem a jeho týmem Rockin´ Horses, který připravil zajímavou atrakci pro Doel. Doel je Město duchů, které je označováno jako „velké hřiště pro pouliční umělce z celé Evropy“. Tam jsme jezdili opuštěnými ulicemi a měli možnost si vychutnat malebné prostředí i pohled na větrné mlýny.

Seznam kapitol

Zkušenosti, které obohacují

Události a různorodé osobnosti (členové HOG, Arne Haun a Rockin´ Horses) mě vždy znovu a znovu  přesvědčí, že lidé jsou všude milí, přátelští, slušní a vřelí. Někdy máme představu, že bychom se měli mít před cizími lidmi na pozoru a často se na ně díváme s nedůvěrou. Při mém Discover More Tour i v životně obecně jsem ale pochopil, že nechat věci volně plynout a nedržet se detailně předem určeného plánu, může dlouhodobě přinášet zajímavější a smysluplnější zkušenosti a zážitky. Všichni jsme sociální tvorové a sdílení (času, zkušeností, jízdy) dělá věci a události zábavnější. To je i důvod, proč bych chtěl upřímně poděkovat všem, kteří se mnou byli během mé cesty v jakémkoli spojení. Kromě toho, že mi pomohli užít si dobrodružství, musím opravdu ocenit sílu a krásu lidského ducha.

Moji cestu můžete sledovat také na Twitteru a Instagramu, kde naleznete tweety a fotky, které průběžně přidávám a budu přidávat každý den po dobu celého Discover More Tour. K dispozici jsem také na Facebooku, Twitteru a Instagramu, kam postuju další aktualizace mého úžasného evropského dobrodružství.

„Životní cestu“ Luise Castilly a více informaci o projektu Discover More Tour či sdílení těch nejlepších tras v Čechách a v Evropě naleznete zde.

Seznam kapitol
Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: