MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

H-D Discover More Tour: 8. týden, Objevování Norska

Cestopis

27.07.2015

Luis Castilla, vítěz projektu Harley-Davidson Discover More, vyráží na svou cestu. A při té příležitosti začíná psát cestopis. Exkluzivně přinášíme jeho osmý díl.

Norsko a TOP jezdecký prožitek

Po té, co jsem cestoval přes Alpy, chorvatským pobřežím a Dolomity jsem si opravdu myslel, že krásnější přírodní scenérie Evropy už jen těžko spatřím. Jak jsem se mýlil!

Norsko je vedle Kanady snad nejpozoruhodnější zemí jakou jsem kdy navštívil. Z Trollstigenu do Gierangeru a z Atlantic Highway do Bergenu – každá zatáčka, každá hora, každý fjord - na mě působily jako bych byl ve snu. Zimy zde budou zřejmě kruté a jezdecká sezóna krátká, ale během ní by mělo Norsko patřit mezi top země, které na svém motocyklu navštívíte. Nic totiž tenhle zážitek nepřekoná!

Seznam kapitol

Atlantic Highway, přírodní scenérie a síla přírody

Jeden malý tip: Atlantic Highway musíte projet pomalu, protože právě v pomalé jízdě, která umožní vychutnávání si každého metru se skrývá opravdový požitek. Napoprvé byste totiž mohli být zklamáni z rychlé a krátké jízdy, ale pokud budete mít čas se zastavit a fotit, zastaví i ostatní, a to hned několikrát. Pak teprve zažijete Norsko v celé jeho kráse. Atlantic Highway je sama o sobě uměleckým dílem, až se zdá jako by byla postavena pro estetické potěšení projíždějících, s výhledem na nádherné přírodní scenérie.

Pokud budete sjíždět na Geiranger od Kristiansundu můžete se těšit na další unikátní zážitek – fjord, který je velkolepý, majestátní a monumentální. Celé toto místo ve vás vyvolá dojem, že jste skutečně, skutečně malí, a to nejen, co se velikosti týče. Celkově si myslím, že Norsko (jedna z posledních „divokých“ zemí Evropy) dokáže skvěle připomenout sílu přírody. Enormní a nepočitatelné množství vodopádů, holé a masivní skalní útesy a zdánlivě nekonečné horské hřebeny jsou velmi zásadní ukázkou toho, že příroda má daleko větší a silnější moc než lidstvo. Míle ledu a milióny let vytvořily tyto přírodní úkazy a pokud se nad tím zamyslíte je až nemožné cítit k naší planetě cokoli jiného než obdiv a nekonečný respekt.

Seznam kapitol

Místní lidé a jejich vřelost

Přátelskost lidí byla dalším skvělým bodem této části cesty. Na mnoha čerpacích stanicích, v hotelech i městech nás lidé zastavovali s dotazy na naší cestu, fotili se s námi a přidávali si nás na Facebook, Twitter a Instagram. V Bergenu mě vzal velmi přívětivý a charismatický jezdec (Thorolf) na projížďku okolím a přiblížil mi některé z krás jeho nádherného města a já si společně strávený čas opravdu užil.  V Geirangeru jsem měl možnost mluvit s ženou pocházející z Řecka, která byla právě na sólové jízdě do Nordkappu. V Kristiansandu si se mnou v hotelové garáži přišlo popovídat několik párů a měl jsem pocit, že pouto, které spojuje všechny jezdce, bylo právě v Norsku silnější než kdekoli jinde. Nedokážu vysvětlit proč, ale domnívám se, že tento pocit ve mně bude už napořád.

Seznam kapitol

Zážitek, na který se nezapomíná…

Než skončím, rád bych dodal jedno: Nedovolte, aby vás znepokojovalo neznámé. Myslel jsem si, že Norsko bude velkou výzvou, velmi náročné na jízdu a přinese mi zkušenost izolace, ale nakonec se ukázalo, že vše bylo přesně naopak. Někdy prožitek nezapomenutelné zkušenosti je vše, co potřebujeme. Na 99 % pak budete patřit mezi ty, kteří ji budou chtít zažít znovu. Za to vám ručím!

Moji cestu můžete sledovat také na Twitteru a Instagramu, kde naleznete tweety a fotky, které průběžně přidávám a budu přidávat každý den po dobu celého Discover More Tour. K dispozici jsem také na Facebooku, Twitteru a Instagramu, kam postuju další aktualizace mého úžasného evropského dobrodružství.

Moji cestu můžete sledovat také na Twitteru a Instagramu, kde naleznete tweety a fotky, které průběžně přidávám a budu přidávat každý den po dobu celého Discover More Tour. K dispozici jsem také na Facebooku, Twitteru a Instagramu, kam postuju další aktualizace mého úžasného evropského dobrodružství.

„Životní cestu“ Luise Castilly a více informaci o projektu Discover More Tour či sdílení těch nejlepších tras v Čechách a v Evropě naleznete zde.

Seznam kapitol
Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: