MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

H-D Discover More Tour: 5. týden, Kontrast hranic a krása rakouských ledových jeskyní

Cestopis

09.07.2015

Luis Castilla, vítěz projektu Harley-Davidson Discover More, vyráží na svou cestu. A při té příležitosti začíná psát cestopis. Exkluzivně přinášíme jeho pátý díl.

Kontrast sousedních zemí

Pokud jste někdy přemýšleli nad hranicemi mezi zeměmi, možná vás častokrát napadlo, že jde spíše o politické oddělení prostoru než o skutečný fyzický předěl. Nicméně v případě Slovinsko-Rakouské hranice to zjevně neplatí. Horský průsmyk nám připomněl, že jsme skutečně změnili zemi a kontrast mezi oběma stranami mi připadá jako jeden z nejvíce úchvatných na celé naší cestě. 

Zatímco ve Slovinsku jsme projížděli přes krásnou rovinatou cestu, první rakouská silnice, se kterou jsme se setkali vystupovala až do strmých svahů s rychle stékajícími potůčky dolů do nížin, pouze několik metrů od silnice.

Seznam kapitol

Cesty, které spojují…

Během cesty přes zelené kopce, se nám hlavou honily stále čerstvé vzpomínky na setkání s lublaňským HOG i na to, kolik jsme toho už viděli. Tolik různých lidí, odlišných kultur, jazyků i způsobů života během tak krátkého časového úseku až jsem měl problém vše v hlavě udržet. Každé místo, na kterém jsme byli bylo tak úžasné a neuvěřitelně pohostinné, že jsem měl jsem pocit, že před sebou máme jen další skvělé pokračování cesty. Mosty a silnice, které nás spojují jsou v současnosti ještě hustější a průjezdnější než kdy dřív. Najednou jsem s uvědomil, že tato spojení jsou mnohem důležitější než hranice a bariéry. Naše vazby jsou důležitější než naše rozdíly!

Seznam kapitol

Ledové jeskyně jako přírodní úkaz

Po noci jsme se vydali na cestu do Salzburgu, rodiště jednoho z nejplodnějších hudebních géniů historie. Panorama, které se nám naskytlo bylo jedno z nejkrásnějších, jaké jsem kdy viděl a procházka až k pevnosti představovala další zajímavý zážitek.

Skutečným zážitkem však byla návštěva ledové jeskyně Eisriesenwelt. Ledová jeskyně je situována téměř na vrcholu hory, kde tyto přírodní úkazy tvoří největší ledové jeskyně na světě. Vlhký vzduch proudící studenými tunely zamrzne a vytváří tak tyto nádherné přírodní úkazy a skvěle nám připomíná, že matka příroda je stále schopna překvapit nás svoji nepopsatelnou krásou.

Moji cestu můžete sledovat také na Twitteru a Instagramu, kde naleznete tweety a fotky, které průběžně přidávám a budu přidávat každý den po dobu celého Discover More Tour. K dispozici jsem také na Facebooku, Twitteru a Instagramu, kam postuju další aktualizace mého úžasného evropského dobrodružství.

„Životní cestu“ Luise Castilly a více informaci o projektu Discover More Tour či sdílení těch nejlepších tras v Čechách a v Evropě naleznete zde.

Seznam kapitol
Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: