MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

H-D Discover More Tour: 4. týden, Tour jaderským pobřežím

Cestopis

04.07.2015

Luis Castilla, vítěz projektu Harley-Davidson Discover More, vyráží na svou cestu. A při té příležitosti začíná psát cestopis. Exkluzivně přinášíme jeho čtvrtý díl.

Italské jídlo nezklame

Italské jídlo je legendární a jak jsem poznal, má to skutečně svůj důvod. Bylo snad tím nejlepším, co jsem jedl, od okamžiku, kdy jsme vyrazili z Londýna. Můj tým mě zavedl do malé místní restaurace v Boloni – jedním slovem fenomenální požitek! Splnilo se vše, v co jsem doufal a dokonce ještě něco navíc.

Po návštěvě Boloně jsme jeli do Rodi, malého ospalého městečka na italském pobřeží, kde jsme strávili několik dní. Při bloumání centrem města jsme sledovali každodenní životy a aktivity místních a pozorovali malé kraby prchající pryč od přístavu. Cítil jsem se, jako bych byl opravdu v samotném srdci Itálie.

Seznam kapitol

Trabucco a dokonalý soulad s přírodou

Po té jsme pokračovali do Trabucca. Jedním slovem zážitek! Restaurace umístěná na skále nad mořem sahající téměř až do vody. Každý den připravují pokrmy jen z toho, co během dne chytí a musím uznat, že skutečně ví, jak je připravit. Všechno bylo vynikající! Myslím, že právě tam jsem měl nejlepší večeři mého života, a to nejen díky nejrůznějším chutím, ale hlavně celkové atmosféře. Snažím se šetřit přírodu a Trabucco je dokonalým příkladem toho, jak můžeme fungovat v souladu s přírodou, bez toho, abychom ji poškozovali. Jsem velmi vděčný, že jsem to mohl zažít, a budu jedním z těch, který bude doporučovat všem, jenž rádi objevují nová místa.

Seznam kapitol

Černohorské fjordy

Další den jsme vyrazili do Bari a následně pokračovali do Kotoru. Byla to opravdu krásná jízda a absolutní požitek zastavit u vody a pochutnávat si na úžasných kalamárech, na místě patřícím charizmatickému Italovi. Po rozloučení s přátelským místním personálem jsme jeli do starobylé pevnosti Kotor - impozantní pohled na město posazené vysoko v horách, i něco, co by se dalo nazvat Černohorský fjord.

Seznam kapitol

Dubrovník, Jaderské moře, Národní park

Po té přišla snad nejvíce neočekávaná cool část naší cesty: Chorvatsko! Dalmatské pobřeží bylo tou nejlepší pobřežní cestou, po které jsem kdy jel. Dokonalé zatáčky, mořský vánek, úžasné výhledy a privilegium navštívit jedno z nejvíce neuvěřitelných středověkých opevněných měst světa: Dubrovník. 

Mohl bych napsat o Dubrovníku úplně všechno, ale je třeba to skutečně zažít! Pro mě šumné město na skále ztělesňuje vše, co jsem si kdy o Středověku myslel. A koupání! To jsme si užili na maximum. Jaderské moře bylo velmi teplé a voda byla průzračně čistá. Nakonec jsme navštívili Národní park Plitvická jezera, kterým nás provázel Marian Zorko, opravdový znalec a profesionální novinář, který si na nás udělal několik hodin čas. Nevěděl jsem, jak bude Chorvatsko vypadat, ale jízda přes něj byla možná nejlepší volbou celé naší cesty.

Moji cestu můžete sledovat také na Twitteru a Instagramu, kde naleznete tweety a fotky, které průběžně přidávám a budu přidávat každý den po dobu celého Discover More Tour. K dispozici jsem také na Facebooku, Twitteru a Instagramu, kam postuju další aktualizace mého úžasného evropského dobrodružství.

„Životní cestu“ Luise Castilly a více informaci o projektu Discover More Tour či sdílení těch nejlepších tras v Čechách a v Evropě naleznete zde.

Seznam kapitol
Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: