MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

H-D Discover More Tour: 2. týden, Francie

Cestopis

25.06.2015

Luis Castilla, vítěz projektu Harley-Davidson Discover More, vyráží na svou cestu. A při té příležitosti začíná psát cestopis. Exkluzivně přinášíme jeho druhý díl.

Zase doma…

Vzpomínám si, že jsem si vždycky chtěl užít cestování napříč Francií. Můj pradědeček pocházel z horské oblasti Seyne-les-Alpes a být zpět, nedaleko tohoto místa, navíc na mém H-D Street Glide, pro mě bylo silně emotivním zážitkem. Cítil jsem se podobně jako v Santanderu, jako bych se vracel domů po dlouhé, dlouhé nepřítomnosti…

Arles (francouzské město v regionu Provence-Alpes-Côte d'Azur) byl fantastický začátek! Díky naší skvělé průvodkyni Lauren jsme se dozvěděli spoustu informací o této oblasti i jejím ekostystému. Lauren byla rodilá Texasanka, což podle mého názoru dávalo jejímu výkladu nový rozměr. Bylo z ní stále cítit nadšení z pobytu na novém místě, ale zároveň hluboké pochopení a porozumění Arles. Klidná oblast, která je plná močálů a z fauny v ní nalezneme plameňáky a široké spektrum ptáků, je možná u veřejnosti šířeji známa svými plnokrevnými divokými bílými koňmi, kteří zřejmě i definovali charakter regionu a jeho obyvatel.

Seznam kapitol

Pravá Francie

Den před naší cestou do Camarque jsem měl možnost projít si místní sobotní trh a zcela bez výhrad ho mohu doporučit všem, kteří se snaží objevit pravou podstatu Francie. Čerstvé mořské plody, ovoce a zelenina – aneb skutečný požitek mít možnost je vidět i ochutnávat při procházce klidnými ulicemi, které kdysi patřily Římu.

A jako speciální a nečekaný zážitek jsem měl ještě navíc štěstí na setkání se svým starým kamarádem z gymnázia a znovu jsem s ním mohl mluvit o starých dobrých časech v St. Remy, v rodišti jednoho ze světově nejproslulejších lékařů – Michela z Notre Damu. Pár bloků od jeho domova, s pěti kopečky neskutečně lahodné sorbetové zmrzliny, jsem pochopil, co znamená léčba!

Po té, co jsme opustili Arles, jsme se vydali do Avignonu, města, které bylo na určitou dobu hlavním městem Křesťanství. Palác Papežů je impozantní budova znázorňující eleganci i sílu. Drobné uličky, středověké hradby a mosty a místní víno byly vynikající a k tomu pár místních obyvatel s několika lidovými písněmi - taková byla naše noc v Avignonu, v dolní části paláce.

Seznam kapitol

Magická krajina s úplňkem mezi horami

Nicméně, skutečný zážitek přišel v okamžiku, kdy jsme projížděli přes aromatizovaná levandulová pole směrem na Verdon Gorge. Ta jízda byla skutečná magie! Cestu nám křižovaly mírně zvlněné kopce, kuriózní města i divoké vlčí máky, které byly všude. Jak jsme se blížili ke Gorge vítaly nás dominantní hory i čisté tyrkysové vody v hlubinách – to byl pohled, na který nikdy nezapomenu. Při natáčení, jak zdolávám na motocyklu náročné zatáčky a cesty podél útesů jsme málem ztratili část naší filmové výbavy, naštěstí ale skvělý tým vše zachránil! Konec dne jsme oslavili rychlým zaplaváním si, abychom se mohli vrátit zpět na silnici a zažít poslední finální a velkolepý zážitek ve Francii: Úplněk vystupující mezi horami. Drahá Francie, nikdy na tebe nezapomenu!

Seznam kapitol
Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: