MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

H-D Discover More Tour: Cesta začíná

Cestopis

23.06.2015

Luis Castilla, vítěz projektu Harley-Davidson Discover More, vyráží na svou cestu. A při té příležitosti začíná psát cestopis. Exkluzivně přinášíme jeho první díl.

Než jsem vyjel…

Je prakticky nemožné popsat, jaké to je žít svůj sen! Vaše mysl stále pracuje a vy si říkáte, zda to není jen přelud, ze kterého se za chvíli probudíte, zda se nevznášíte na obláčku, který praskne a nebudete muset tvrdě přistát na zem.

Nicméně, dny plynou dál, začátek cesty se blíží a tak si začnete užívat každou vteřinu. Myslím, že pro mě to doopravdy začalo v okamžiku, kdy jsem se seznámil se svým H-D Street Glide. Věděl jsem, že jsem vítěz práce snů a jednoho z nejlepších džobů na světě, ale realita mi v plné míře došla až v okamžiku, kdy jsem dorazil do centrály Harley-Davidson v Oxfordu a přebral jsem „svůj“ motocykl. Několik hodin před tím jsem byl sice přivítán týmem, který mi vysvětlil co mě čeká během tour a s čím se mohu setkat, ale i tento detailní popis mi ještě stále připadal na míle vzdálený od reality. To vše se změnilo ve chvíli, kdy jsem usedl do koženého sedla, uslyšel zvuk motoru a moje mysl poprvé zakřičela: „Není to jen sen, je to skutečně realita!!!“ A co se teď bude dít? Co mohu předat ostatním z mé úžasné cesty?

Seznam kapitol

10týdenní tour začíná

Moje žena absolvovala dlouhou cestu do dealerství H-D v Londýně, aby mě mohla vyprovodit, a jakmile jsme se rozloučili, pár minut před jízdou do Portsmouthu, síla  okamžiku ještě nabrala na své intenzitě. V hlavě se mi dokola honily myšlenky: „Mohou i ostatní zažít, to co já? Co ze své úžasné zkušenosti mohu předat dalším?“ Jsem upřímně přesvědčen, že odpovědí na mé otázky je předávání zkušeností z jízdy a nadšení všem, kteří touží opravdu něco prožít. Věřím, že i ostatní mohou zažít a cítit, to co já.

Po odjezdu z Londýna jsem si užil příjemnou cestu do Portsmouthu, zastavil jsem se na rychlý oběd, cestou natankoval a seznámil se se všemi funkcemi tohoto úžasného stroje. Pak už následovalo čekání na trajekt, kdy mi ostatní jezdci všech značek přáli hodně štěstí a ptali se mě na mou životní cestu. Během večeře na trajektu, při rozhovoru s týmem, jsme si uvědomili a zpozorovali, že doslova plachtíme podél západu Slunce. Zkrátka dokonalý začátek velkého dobrodružství! Po té už trajekt zamířil ke španělské pevnině a před námi bylo 10týdenní tour, během kterého navštívíme 17 zemí, v sedle jednoho z neúchvatnějších motocyklů na světě. Je možné zažít ještě něco lepšího?

Seznam kapitol

Španělsko a návrat „domů“

Po té, co jsem se více seznámil s týmem a společně jsme naplánovali dění příštích dní, dorazili jsme na Santander a uvítala nás ulice nesoucí příjmení mé rodiny. Cítil jsem se jako bych se vracel znovu domů! Příroda a scenérie cestou ze Santander do Ordesy byla neuvěřitelně krásná a silně ve mně evokovala nadšení z toho, co vše ještě mohu během tour zažít. Zelené vlnící se kopce, dominantní hory, překrásná údolí a šumivé řeky vtékající přímo do oceánu – to vše udělalo z mé jízdy extrémně příjemný zážitek, stejně jako music system na motocyklu, překypující mými oblíbenými melodiemi. O mnoho hodin později, lehce po půlnoci, jsme konečně dorazili do krásné horské vesnice, unaveni z cesty i plni vzrušeni z toho, co jsme zažili a co nás ještě čeká.

A co přinese další ráno? Bude cesta do Barcelony stejně nádherná? Co nás cestou potká? To vše vám řeknu už brzy! Zůstaňte se mnou ve spojení!

Moji cestu můžete sledovat také na Twitteru a Instagramu, kde naleznete tweety a fotky, které průběžně přidávám a budu přidávat každý den po dobu celého Discover More Tour. K dispozici jsem také na Facebooku, Twitteru a Instagramu, kam postuju další aktualizace mého úžasného evropského dobrodružství.

„Životní cestu“ Luise Castilly a více informaci o projektu Discover More Tour naleznete zde.

Seznam kapitol
Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: