MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Výstava Motocykl 2010

Reportáže

11.03.2010

Zahájení výstavy motocyklů a příslušenství Motocykl 2010 v Praze- Holešovicích. Po loňských komplikacích s vyhořelým levým křídlem průmyslového paláce, letos stojí pořadatel akce před dalším problémem v podobě odlivu renomovaných vystavovatelů...

Autor:Michal MisíkFoto:


 Výstavy Motocykl 2010

Ikdyž to venku z motoristického hlediska s počasím stále nijak zvlášť nevypadá, přesto jaro již pomalu klepe na dveře. A co víc- po dnešním veřejném zahájení Motosalonu v Brně,  odstartovalo letošní motoristická sezóna i v Praze na Výstavišti zahájením 14. ročníku mezinárodní výstavy motocyklů, čtyřkolek a příslušenství Motocykl 2010, která už tradičně potrvá až do neděle. Opět měli jeho pořadatelé výstavní prostory omezeny o vyhořelé levé křídlo výstavního paláce, a stejně jako minule bylo na jeho místě nutné postavit provizorní přístřeší. Na výstavě se má prezentovat 32 značek a 122 vystavovatelů, což je ovšem méně než v minulých letech. Ten kdo se této výstavy pravidelně zúčastňuje mně určitě potvrdí, že počet návštěvníků se na ní každoročně zvyšoval. Proto byla v prostorech vždy pořádná tlačenice. V loňském roce však byl pohyb po výstavním areálu mnohdy již téměř nemožný. Negativně K tomu přispěla i špatná klimatizace vnitřních prostor. I přes sympatickou snahu organizátorů tak výstava žel ztratila na své důstojnosti a tím i atraktivnosti. Pro letošek většina motoristických nadšenců očekávala, že pořadatelé možná zvolí pro expozice spíše výstaviště v Letňanech, které je navíc mnohem lépe dostupné jak pro motorizované návštěvníky, tak zejména pro prostředky MHD, např. s využitím konečné stanice metra trasy C u letňanského výstavního areálu. Na škodu se tak nestalo, důvody mi jsou neznámé. Co tedy obecně doporučit návštěvníkům výstavy. Rozhodně pevné nervy, trpělivost a vzájemnou ohleduplnost.

 Výstavy Motocykl 2010

Pár slov k dnešnímu dni. Výstava Motocykl 2010 příznivcům motocyklů dech rozhodně nevyrazila, nicméně přiměřený počet návštěvníků i jakási rodinná atmosféra zapříčinila, že jsem v Holešovicích setrval téměř celý den. Není lehké zaujmout návštěvníka, který již absolvoval nesčetně výstav předchozích, ale přesto se to letošní pražské výstavě částečně podařilo a i přes absenci velkých světových značek mohu celou akci doporučit. Stručně řečeno- díky ideálnímu počtu korzujících lidí (viz třeba volné průchody mezi pavilony!) jste měli na všechno víc času a pohodlí než při minulých ročnících výstavy. A to bylo to největší plus, jaké mi mohl letošní Motocykl nabídnout. Pozitivní dojem ve mně také zanechala expozice firmy Victory, expozice firmy KTM, a rovněž tak výstava Bohemia Custom stála za to- bylo zde k vidění spoustu zajímavých jednostopých (i vícestopých) vozidel a individualitou byl provizorní stan přímo přeplněn. Návštěvník by neměl opomenout také níže situovaný pavilon E, ve kterém je k vidění zajímavá stylizovaná expozice, vyjádřená ukázkou našich jezdců z letošního Dakaru.  Článek byl doplněn rozsáhlou fotogalerií z výstavy Motocykl 2010.


Kawasaki

 Výstavy Motocykl 2010

 Výstavy Motocykl 2010 Výstavy Motocykl 2010 Výstavy Motocykl 2010


      KTM

 Výstavy Motocykl 2010

 Výstavy Motocykl 2010 Výstavy Motocykl 2010 Výstavy Motocykl 2010


MV Agusta

 Výstavy Motocykl 2010

 Výstavy Motocykl 2010 Výstavy Motocykl 2010 Výstavy Motocykl 2010


Bohemia Custom

 Výstavy Motocykl 2010

 Výstavy Motocykl 2010 Výstavy Motocykl 2010 Výstavy Motocykl 2010


Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: