MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

MOTOCYKL 9/2017 vychází 7. září!

Připravujeme

07.09.2017

Fanoušci lehkých cestovních endur už nedočkavě vyhlíží nástupce legendární Yamahy XT660Z Ténéré, jehož koncept byl představen vloni na podzim. My jsme se na testovacím prototypu T7 měli možnost projet a naše dojmy jsou víc než pozitivní! V novém čísle časopisu Motocykl se dozvíte také, jaký je život s novou Hondou Fireblade SP, který ze tří klasických dvouválců je tím pravým parťákem nebo jak naplno využít potenciál pneumatik.

Klasický model dnes nesmí chybět v nabídce žádného výrobce. Pod retro kabáty novodobých café racerů, scramblerů a roamerů se však většinou skrývá moderní technika, která přináší úplně jiné zážitky z jízdy než před padesáti lety. Jestli je v tom lepší Moto Guzzi V9 Roamer, Triumph Street Scrambler nebo Yamaha SCR950, jsme zjišťovali ve srovnávacím testu. Z úplně jiného soudku jsme pak vytáhli bestii jménem KTM 1290 Super Duke R, abychom se podívali, zda při adaptaci na emisní normu Euro 4 trochu zkrotla. Vypadá to však, že ji zásah z Bruselu spíš pořádně rozdráždil.

Vyrábí lepší malorážky Němci, či Rakušané? Přijde na to, zda hledáte komfort, nebo adrenalin. Více se dočtete ve srovnávacím testu novinek BMW G 310 R vs. KTM 390 Duke. Honda Fireblade vždy platila za univerzální superbike se skvěle vyřešenou ergonomií. Jak si stojí její nejnovější generace v každodenním životě a co se z ní dá vyždímat na okruhu? To jsme vyzkoušeli na vyvoněné verzi SP.

Pneumatiky jsou jednou z klíčových součástí motorky, na jejich volbě závisí velká část jízdních vlastností celého stroje. Vybrat a koupit ty správné však zdaleka nestačí. Do jaké míry ovlivňuje chování pneumatik jejich stáří, tlak, vyvážení ráfku a další faktory? Je za námi největší událost sezony, Velká cena České republiky na Masarykově okruhu v Brně. Vrátíme se k ní ve fotogalerii a rozhovorech s předními jezdci šampionátu. A povídali jsme si také s první Češkou, která se chystá na nejtěžší závod planety – rallye Dakar. To a mnoho dalšího nabízí nový MOTOCYKL. Věříme, že vás informuje a pobaví zároveň!

MOTOCYKL 9/2017 vychází ve čtvrtek 7. září.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: