MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Libor Podmol na mistrovství Evropy v Mnichově skončil druhý. V závodě ho trápila kýla


24.04.2017

Libor Podmol i přes zdravotní komplikace skončil na druhém místě v prvním závodě seriálu mistrovství Evropy v Mnichově. Český freestyle motokrosař se potýkal s kýlou, se kterou jde ve středu na operaci.

„Takže jsem se v Německu chtěl pouze zúčastnit. Předvedl jsem ale čistou jízdu a ostatní chybovali. Takový úspěch jsem vůbec nečekal,“ přiznal Podmol. V Mnichově dominoval letošní suverén Španěl Maikel Melero a na třetím místě byl Pat Bowden z Austrálie. Filip Podmol skončil devátý.

Podmol není v posledních týdnech ve stoprocentní kondici. Koncem března si na exhibici ve Vídni komplikovaně zlomil kost v dlani, se kterou musel na chirurgický zákrok. Pár dní poté absolvoval závod v Krakově. Na sobotní závod do Mnichova se však Podmol rozhodl odcestovat, zejména pozdravit fanoušky a pomoci svému bratrovi Filipovi. Na žádný velký výsledek si netroufal. „Moje ruka je stále trochu retardovaná, mé tělo pomalé a celkově nejsem ve formě. Na motorce jsem neseděl několik týdnů, takže jsem se nemohl připravovat pořádně ani fyzicky,“ popisoval těžkosti Podmol, kterému se v břiše ještě k tomu vytvořila kýla.

Bolest na motorce se snail tlumit tím, že si dal kolem břicha pás a do pupíku si strčil kuličku. „Kýla mě nejvíce omezovala v tréninku, nemohl jsem dělat vůbec nic,“ dodal mistr světa z roku 2010, který v závodě evropského šampionátu nepředváděl žádné náročné triky, jeho finálová jízda neobsahovala ani bodyvarial, tedy otočku nad letící motorkou. „Jezdil jsem hlavně pro radost, ale podařil se skok z quarter pipe rampy, což mi dalo důležité body za využití tratě. Druhé místo na mistrovství Evropy je ale pro mě příjemným šokem a motivací do budoucna.“

S kýlou jde Podmol již ve středu na operaci do nemocnice v Kladně. Netroufá si odhadnout, kdy bude zase v plné kondici. „Do léta bych chtěl být určitě plnohodnotně fit. Stále chci vyhrát titul světového šampiona a vybojovat zlatou medaili na letošních X-Games,“ vyhlásil Podmol, který je v pořadí MS na druhém místě. Další závod mistrovství Evropy je 3. června v Hamburku. Filip Podmol spadl v Mnichově při triku California roll, naštěstí vyvázl bez zranění.

Závod freestyle motokrosu mistrovství Evropy v Mnichově: 1. Maikel Melero (Šp.), 2. Libor Podmol (ČR), 3. Par Bowden (Austr.), 4. Leonardo Fini (It.), 5. Ryan Brown (Austr.), 6. Luc Ackermann (Něm.)… 9. Filip Podmol (ČR)

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: