MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Libor Podmol skákal se zlomenou rukou. Stihne závod v Polsku?

Sport

23.03.2017

Velké komplikace si přivodil Libor Podmol před sobotním závodem mistrovství světa v Polsku. Během tradiční exhibice ve Vídni mu křupla kost v dlani. I přes zranění na víkendové akci Masters od Dirt odjel tři exhibice, předvedl něco kolem 35 skoků. Jak?

„Normálně jsem si vše zatejpoval pomocí pásek a rozstřihané kreditky. Nebyl to žádný super výkon, ale na zlomenou dlaň to šlo,“ uznal elitní freestyle motokrosař, který do Krakova odcestuje a až na místě se rozhodne, zda do závodu odstartuje.

Zase ten prokletý Body Varial. Při triku, ve kterém se freestyle motokrosař obtočí ve vzduchu kolem své osy a znovu se chytne řídítek, se Podmol zranil už několikrát. Nejnověji v minulém týdnu během tréninku na slavnou exhibici Masters od Dirt. „Při odrazu se držím sedačky, což je můj styl. Bohužel mi u toho křupla kost v dlani. Nejprve jsem si myslel, že jsem si vykloubil prst, a tak jsem ho zkusil za jízdy zamáčknout. Při dalším odrazu jsem cítil, jak mi v ruce něco křupe. Když jsem pak zastavil a sundal rukavici, věděl jsem, že je to v háji,“ popisoval náročné momenty Podmol.

Když doktoři v rakouské Vídni viděli jeho zranění, ihned mu chtěli dát sádru na čtyři týdny. To však český freestyle motokrosař odmítal, exhibice se chtěl totiž zúčastnit. „Konzultoval jsem to s mými doktory a poradili mi, že když si ruku zatejpuju, její stav tím nezhorším. Šlo jen o to, jak ukočírovat bolest,“ dodal Podmol, který tři dny ve vyprodané hale předváděl triky. Po příjezdu z Rakouska si ruku nechal ihned zkontrolovat a operovat u chirurga Radka Kebrleho ve Vysokém nad Jizerou, kde byla také tenistka Petra Kvitová. „S panem Kebrlem jednáme s velkou úctou a často je i vtipný. Když mé zranění probíral s kolegy, říkal: Většina pacientů jsou simulanti, koukněte na pana Podmola, ten si se zlomenou rukou objezdí tři exhibice,“ smál se český freestyle motokrosař.

Mistr světa z roku 2010 vyhrál v letošní sezoně závod v Berlíně, v celkovém pořadí drží druhé místo za úřadujícím šampionem Španělem Maikem Melerem. Jaké jsou vyhlídky na sobotní závod v Polsku? „Ruka je teď po operaci mnohem více rozbitá. Pojedu se tam podívat a rozhodnu se v sobotu ráno. Závodu se zúčastní můj bratr Filip, takže ho minimálně podpořím. Jediné, co mě trochu uklidňuje, je fakt, že se nejhorší výsledek na mistrovství světa škrtá,“ dodal Podmol.

Celkové pořadí Mistrovství světa ve freestyle motokrosu (po 3 závodech): 1. Maikel Melero (Šp.) 40, 2. Libor Podmol (ČR) 38, 3. Dany Torres 34 (Šp.), 4. Petr Pilát 32 (ČR).

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: