MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Parádní start: Pilát vstoupil do mistrovství světa druhým místem

Sport

31.01.2017

V úvodním závodě mistrovství světa získal Petr Pilát skvělé druhé místo. Ve švýcarské Basileji porazil českého freestyle motokrosaře pouze španělský suverén Maikel Melero. Dalšímu českému zástupci Liboru Podmolovi se nedařilo, po pádu při posledním triku skončil na šestém místě. Po návratu ze zranění se v závodě představil také Filip Podmol. V Basileji ale rovněž spadl a nedostal se do finále. Na třetím místě byl Australan Pat Bowden. Šampionát pokračuje již o tomto víkendu závody v Berlíně.

Autor:TZFoto:Frozen Action

Pilátovi prospěl trénink ve Španělsku, kde se připravoval společně s úřadujícím mistrem světa Melerem a Australanem Bowdenem. „Před finálovými jízdy jsme zavtipkovali - řekli jsme si, že se všichni tři uvidíme na stupních vítězů. Nakonec to vyšlo,“ dodal Pilát, který v kvalifikaci ve Švýcarsku skončil na čtvrtém místě, a to o bod za Davidem Rinaldem. „Přišlo mi, že jsem v kvalifikaci předvedl lepší výkon, než ve finále. Ale Rinaldo udělal dvě chybičky, také Libor nepříjemně spadl. Naštěstí to dobře dopadlo. V současné době jsou triky opravdu hodně vyrovnané, stačí malé zaváhání a výsledkově se propadnete.“

Nejvíce Pilátovi pomohl ke druhému místu trik Flair, tedy skok ze speciální rampy o 540 stupňů. „Předvedl jsem ho jenom já a Španěl Melero. Byl to můj závěrečný trik a už jsem při něm byl celkem unavený. Takže budu muset před dalším závodem zapracovat na fyzičce,“ tvrdil Pilát, který v minulém roce skončil v mistrovství světa třikrát na třetím místě. „Letos jsem to rozjel skvěle a jsem za to moc rád. Už se těším do Berlína,“ dodal loňský domácí šampion, který dva a půl týdne nebyl doma. Čas trávil totiž na exhibicích a přípravou na sezonu ve Španělsku.

Vítězem ve Švýcarsku se stal Maikel Melero – suverén a úřadující mistr světa. Španělský freestyle motokrosař vyniká hlavně tím, že má na sto procent protažené skoky. To je vidět také na bodech, které dostává od rozhodčích. „Když jsem u něj trénoval, sám mi říkal, že má i několik lepších triků, prestižnějších. Jenže vycítil, že co při závodech předvádí, se porotě líbí,“ dodal Pilát, který má také svůj unikání Kapitán Pilát Flip. „Ten mi moc pomáhá k lepším bodům. Jsem jediný na světě, kdo ho dává,“ dodal Pilát.

Světový šampionát pokračuje dalším závodem 4. a 5. února v Berlíně.

MS ve freestyle motokrosu – Basilej (Švýcarsko): 1. Maikel Melero (Šp.) 431 bodů, 2. Petr Pilát (ČR) 396, 3. Pat Bowden (Austr.) 375, 4. Brice Izzo (Fr.) 333, 5. David Rinaldo (Fr.) 320, 6. Libor Podmol 318 (ČR)

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: