MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Nejsem ještě ve stoprocentní formě, říká Libor Podmol před startem šampionátu

Sport

27.01.2017

Náročnou přípravu měl Libor Podmol před novou sezonou ve freestyle motokrosu, která začne v sobotu závodem ve švýcarské Basileji. Místo rehabilitace zlomené klíční kosti absolvoval mistr světa z roku 2010 týden na Dakarské rallye.

„Myslel jsem si, že na Dakaru budu mít víc času a prostoru se věnovat svému tělu, ale spíše jsem do těla dostával,“ popisoval Podmol, který posledních čtrnáct dní strávil ve Španělsku.

V příznivějších podmínkách pro trénování se český závodník snažil přiblížit formě, kterou měl před říjnovým závodem v Rize. Při něm Podmol v minulém roce spadl a komplikovaně si zlomil klíční kost. Po rychloléčbě se ještě ukázal na listopadové exhibici FMX Gladiator Games. „Je těžké se vracet po skoro tříměsíční pauze. Stále pociťuji, že mě rameno při nějakých tricích omezuje. Je stále ještě slabší, pomalejší a bolavější, než bych si přál. Ale fyzická kondice se už blíží k mojí představě, takže zůstávám pozitivní,“ dodal Podmol, mistr světa z roku 2010.

0nqhfijjWlo

Limity své kondičky otestoval na Dakarské rallye, kterou absolvoval v asistenčním voze týmu BARTH Racing. „Bylo to fakt náročné. Spal jsem na karimatce ve stanu, do kterého neustále pršelo. Určitě se nejednalo o vhodnou rehabilitaci po zlomené klíční kosti,“ dodal Podmol, který shání sponzory pro účast na příštím ročníku Dakarské rallye. „Pořád platí, že bych se ho rád zúčastnil. Doposud jsem ale žádné větší partnery nenašel. Teď však primárně řeším vstup do šampionátu.“

0uurL8EoezU

Start nové sezony proběhne v sobotu ve švýcarské Basileji. Místní sportovní hala má svá specifika – patří k nejmenším arénám v Evropě. „Takže bude hodně záležet na tom, abych neudělal chybu i při jednodušších tricích,“ dodal Podmol, který v letošní sezoně bude sázet zejména na svůj Surfer Flip a také na bodyvarialový trik Volt, při kterém spadl. Nový trik v záloze nemá. „Myslím, že mistrovství světa není o nových tricích. Taky je potřeba rozlišit, jestli se jedná o nový kousek pro jezdce, nebo pro náš sport,“ tvrdil loňský vítěz X-Games.

I přes komplikace před startem chce mířit výsledkově vysoko. „Mým plánem je posbírat hodně pódiových umístění. Samozřejmě chci vyhrát také celkově, ale forma zatím není na sto procent. Budu muset jet hodně fikaně,“ prohlásil Podmol, který v loňském roce dokázal vyhrát závod v Kolíně nad Rýnem.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: