MC 4/17 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Nová KTM 1290 Super Adventure
BMW R 1200 R po 50 000 km
Triumph Bonneville Bobber

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Pilát před sezonou: závody a skoro každý víkend exhibice

Sport

25.01.2017

V loňském roce měl Petr Pilát jen čtyři volné víkendy. Důvod? Přední český freestyle motokrosař se vedle závodů věnoval také exhibicím. Velice nabitý program má také v roce 2017.

Autor:TZFoto:archiv

„Počítám, že závodů bude kolem dvaceti a exhibicí může být tak třicet. Skoro vůbec si neodpočinu, což mi ale moc nevadí,“ popsal Pilát, kterému začne již v sobotu v Basileji sezona mistrovství světa ve freestyle motokrosu. Na ni trénoval ve Španělsku u Maikela Melera.

Hned o prvním letošním víkendu odcestoval Petr Pilát na exhibici do Manchesteru, poté následovalo Glasgow ve Skotsku. Také nyní byl ve Velké Británii, čekalo ho totiž skákání v Birminghamu při supercrossu. Na podobné akce cestuje Pilát po celé Evropě – nejčastěji do Anglie, Itálie, Francie, Německa nebo Rakouska. „Vypovídá to o tom, že je o nás pořád velký zájem. Divákům se freestyle motokros líbí a mají z povedených triků radost,“ tvrdil Pilát, který rozlišuje exhibice na dva typy: na akce, kde je hlavním programem samotný freestyle motokros. „Což je například FMX Gladiator Games. Pak jsou akce, na kterých zpestřujeme program, jako třeba závody supercrossu v arénách. Hodně mě baví Goodwood Festival of Speed.“

Na exhibicích se Pilát potkal s Kenem Blockem nebo si potřásl rukou s Lewisem Hamiltonem. „Mám rád tu atmosféru, všechno je uvolněné. A někdy jsou dokonce na exhibicích vidět lepší triky než při závodech,“ dodal Pilát, který ovšem akce ve Velké Británii bral také jako přípravu na mistrovství světa. V minulém roce bojoval o celkově třetí místo s Francouzem Remi Bizouardem. Český závodník nakonec o jediný bod prohrál a skončil čtvrtý.

Cíl před MS? Skončit na bedně!

Pilát bodoval v loňské sezoně se svým novým trikem – Kapitán Pilát Flip. Nohu dal na přední blatník a provedl s motorkou salto. Společně s čistou jízdou a precizním protažením triků vybojoval několik umístění na stupních vítězů. „V letošní sezoně chci na bednu, co nejvíce to půjde. A v celkovém pořadí chci skončit mezi nejlepšími,“ vyhlásil Pilát, loňský domácí šampion.

První závod čeká Piláta v sobotu ve švýcarské Basileji, kde bude připraven prát se o body s tovární KTM. Jak se připravoval? Přímo u úřadujícího mistra světa – Španěla Maikela Melera. „Ale ani tady počasí není žádná sláva, ve Španělsku dokonce dva dny sněžilo, což zdejší lidé vůbec nechápali,“ smál se Pilát, který u Melera jezdil čtyři dny. Nejvíce se zaměřil na Flair, tedy otočku o 540 stupňů. „Chtěl bych tento skok zařadit do mé jízdy hned ve Švýcarsku,“ dodal Pilát, který v letošním roce zorganizuje tradiční exhibici „Pilníkovo pozdní odpoledne“ a v jednání jsou také závody o domácí titul.

Seznam kapitol
Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Český snowboard světu vládne! Ta nejlepší párty na závěr sezony světových pohárů se rozjela jistě ve…

Častá trasa českých dovolenkářů nás nechala ověřit kvality dvou cestovních etalonů. Pod koly Japonce…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: