MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Sešitý Podmol se zbavil železa v těle a učí se skládat stan na Dakarskou rallye

News

22.12.2016

Rána po těžkém pádu se mu nezahojila. Naopak. Skoro dva měsíce po operaci klíční kosti musel freestyle motokrosař Libor Podmol opět k doktorovi, který mu vyndal železo a vnitřní stehy.

„Ruka totiž neustále bolela. Jsem rád, že už mám vše z těla pryč. Hrozilo totiž, že bych cítil bolesti při Dakarské rallye, což jsem nechtěl riskovat,“ tvrdil Podmol, který koncem měsíce odcestuje do Paraguaye na start slavné pouštní soutěže. Účastní se jí v asistenčním voze týmu Barth Racing.

Náročný byl podzim pro Libora Podmola. Po vážné zlomenině klíční kosti, kterou si přivodil v lotyšské Rize, následovala pětitýdenní rychloléčba. Cílem bylo stihnout tradiční akci FMX Gladiator Games v Praze. Tu nakonec Podmol i se zraněním odskákal, bolest však neodezněla. „Měl jsem nějakou alergickou reakci na vnitřní stehy a rána mi začala hnisat a natékat. A tak jsem musel před týdnem opět na operaci, při které mi doktoři vyndali železo z ramena. Stejně muselo ven a já se bez něj budu cítit lépe,“ tvrdil Podmol, který má na rameni několik stehů. „Jsem trochu posešívaný, ale brzy půjdou stehy ven a zbydou mi jen souměrné jizvy. Od kamarádů jsem také dostal přezdívku po slavném boxerovi Vitalij Kličkovi,“ smál se freestyle motokrosař.

V nemocnici ve Vrchlabí byl Podmol nakonec o dva dny déle. Zánět byl větší, než doktoři očekávali. „Do otevřené rány mi strčili takovou trubičku připojenou ke kompresorům. Všechno mi odsáli a vyčistili. Personál se o mě staral hezky, ale bylo divné ležet na posteli a nechat si z těla cosi odtékat,“ popisoval Podmol. Na letošního vítěze amerických X-Games čeká po novém roce Dakarské rallye. Do Paraguaye odcestuje prozatím jako doprovod, úkolem bude nasát atmosféru. To v ročníku 2018 už chce freestyle motokrosař odstartovat na závodním motocyklu.

Jak se na vše připravuje? „Nejhlavnější bude správně složit stan, což mi zatím moc nejde,“ smál se Podmol. „Tak jsem si naštěstí koupil samorozkládací, snad to půjde lépe.“ Na nadcházející ročník Dakarské rallye, která odstartuje 2. ledna, odcestuje Podmol s týmem BARTH Racing, který vysílá čtyři závodníky (dva na motocyklu a dva na čtyřkolce) – zkušeného Davida Pabišku, Rudu Lhotského, nováčka Zdeňka Tůmu a pětinásobného vítěze Josefa Macháčka. Podmol pojede v asistenčním voze Volkswagen Tiguan společně s reportérem rádia Impuls Vlastou Korcem.

„Na Dakar odlétám 28. ledna, do té doby budu odpočívat a koukat na pohádky. Jsem moc rád, že se za poslední tři týdny vyprodalo všech 1500 kopií mého Deníku. Od nového roku začnu psát další,“ vyhlásil Podmol, který se z Dakarské rallye bude vracet 10. ledna a hned za tři dny ho čeká exhibice v německém Dortmundu.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: