MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Podmol bude pořádat kemp pro nováčky: chcete si vyzkoušet salto na motorce?

Akce

09.12.2016

Že freestyle motokrosař Libor Podmol vyhrál letošní X-Games v Austinu asi víte. Ale že také zorganizoval kemp pro nováčky, kde učil zájemce skákat s vlastní motorkou? Ano. A Podmol se plánuje věnovat svému Podmol Bros FMX Campu také v následujícím roce.

„Uvědomil jsem si, že pro spoustu lidí je skákání s mašinou ten nejzajímavější pocit, ze kterého mají ale také strach. Smyslem našeho kempu bylo, aby si tohle pořádně užili, a zároveň jsme je poučili o nebezpečích,“ tvrdil mistr světa ve freestyle motokrosu.

V letošním roce toho stihl opravdu dost. Libor Podmol se začal věnovat meditaci a číst si různé filozoficko-náboženské knihy. Do toho napsal svůj deník, který je k zakoupení na jeho oficiálních stránkách. Ten mu pokřtil v zaplněné O2 Aréně Zdeněk Pohlreich v rámci listopadové akce FMX Gladiator Games. Zároveň Podmol učí také nováčky základům freestyle motokrosu. Letos v létě do areálu Kavčák u Benešova přišlo dvanáct jezdců ve věkovém rozmezí 12 až 43 let. „Jednalo se o poloprofesionály nebo úplné amatéry. Hlavní myšlenkou kempu bylo naučit lidi lépe jezdit na motorce, k čemuž jen praxe nestačí,“ doplnil Podmol, který se rovněž chystá na Dakarskou rallye.  

Jak celá akce probíhala? Podstatnou částí byla teorie. Zkušený freestyle motokrosař vysvětloval jezdcům, jak se vyvarovat chyb, a tím předejít pádům a zraněním. Neustále kladl důraz na bezpečnost. „Skákání na motorce je z devadesáti procent o psychice. Mými radami jsem je učil, jak se skoku nebát, být s ním kamarád, ale mít k němu také respekt. Jezdcům hodně pomohlo, když jsem si vzal jejich motorku a skoky předvedl na jejich vlastním stroji. To jim dodalo odvahu,“ popisoval letošní vítěz X-Games.

R8sgCAI1X5s

Až sedmdesát procent účastníků kempu si poprvé v životě skočilo během Podmol Bros FMX Campu z rampy. Všichni pak doskočili na hliněný dopad. A to si začátečníci rozhodně užili! „Tolik pozitivní energie z radosti jezdců, když zvládli skok, jsem v parku ještě neviděl,“ smál se Podmol, který se ze závodníka proměnil v učitele. Společně s ním radil také jeho bratr Filip a další český jezdec František Máca.

Jaký byl program Podmol Bros FMX Campu ve zkratce? Rozježdění na motokrosové dráze, zdravý oběd, přednáška s profesionálem o první pomoci, skákání na rampách, poté v tělocvičně cross-fit trénink, regenerace v saunách a vířivkách. Den se zakončil společnou večeří a promítáním motorkářského filmu. Druhý den následovalo cvičení jógy, ježdění v FMX parku a poté skákání do molitanu.

A jestli si začátečníci troufli také na salto s motorkou? Někteří ano. „Všichni si zkusili skočit do molitanu alespoň rovně, ale většina z nich se pokoušela i o salto. Některým se to podařilo, z čehož byla euforie obrovská,“ popisoval Podmol. „Myslím, že se všichni víc skamarádili s motorkou. Ukázal jsem účastníkům, jak správně cvičit, protahovat se. A hlavně jsem se snažil ukázat cestu, jak si skoky na motorce bezpečně užívat a nebát se jich,“ dodal Podmol, který plánuje v příštím roce zorganizovat minimálně tři podobné akce. A jak sám říká, je to hlavně o individuálním přístupu k zájemcům o Podmol Bros FMX Camp.

V současné době se Podmol připravuje na Dakarskou rallye. Tu pojede začátkem nového roku v asistenčním voze v týmu Barth Racing. V roce 2018 se už chce objevit v kategorii motocyklů a do pouštní soutěže vyjet jako závodník.

A jak se do Podmol Bros FMX Campu přihlásit na příští rok?

Informace budou na webu www.podmolbrothers.com. Stačí napsat mail, že máte zájem o kemp. V příštím roce se budou realizovat minimálně 3 víkendové akce. Termíny doposud nejsou známé.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: