MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Skvělí Češi řádili na MS v Německu: Podmol vyhrál, Pilát skončil třetí

Sport

10.10.2016

Oba čeští freestyle motokrosaři se v závodě mistrovství světa v Německu dostali na stupně vítězů! Libor Podmol bral v Kolíně nad Rýnem své první letošní vítězství. Dařilo se také Petru Pilátovi, který skončil třetí. Druhý byl Rob Adelberg z Rakouska.

„Jsem neskutečně rád, že jsem mohl v německé hale slyšet českou hymnu. Byl to závod plný chyb a překvapení,“ dodal Podmol, mistr světa z roku 2010 a letošní vítěz z amerických X-Games, který na triumf v závodu MS dosáhl rok po čínském Šen-čenu.

V tréninku si přivodil lehčí zranění po drsném pádu úřadující šampion Maikel Melero. Španělský jezdec, který doposud opanoval všechny závody MS, nemohl v Kolíně nad Rýnem dále pokračovat. Také Libor Podmol udělal při finálové jízdě chybu, když s motocyklem spadl bokem na hlínu během svého nového triku. „Při dopadu mi podklouzlo kolo. Naštěstí jsem motorku dokázal udržet při chodu a mohl se vrátit do jízdy,“ popisoval Podmol, který v Německu dokázal vyhrát suverénním způsobem kvalifikaci.

Bodovou ztrátu z pádu Podmol vymazal finálním trikem, který se počítal za dvojnásobek. Český freestyle motokrosař jako jediný ze závodníků při něm předvedl bodyvarialový trik Volt, při kterém se ve vzduchu pustí řídítek a provede otočku. Nakonec Podmol vyhrál s náskokem 20 bodů. „Jsem velmi šťastný, jak to dopadlo. Během letní přestávky všichni trénovali jako blázni, je skvělé, že jsem teď dokázal urvat vítězství,“ pochvaloval si Podmol, který se v Kolíně nad Rýnem zúčastnil také vloženého závodu ve skoku do výšky. Ve finále bojoval s Italem Massimem Bianconcinim. „Jenže po patnáctiminutové bitvě jsem začal pociťovat, jak mi dochází energie, kterou budu potřebovat ve finále freestylu. Dostali jsme se k výšce 10 metrů, a tak trochu takticky jsem nechal Itala vyhrát,“ konstatoval Podmol, který v této disciplíně bral zlato v letošním ročníku prestižní americké akce X-Games.

uyWSkjoKZrg

Po delší době se na bedně závodu MS objevil také Petr Pilát, který v sobotu vybojoval třetí místo. Na začátku sezony skončil čtyřikrát na pátém místě, třetí místo bral Pilát zkraje roku v Linci během závodu mistrovství Evropy. „Mám z toho velkou radost. Vždycky jdu do závodu s tím, že chci předvést to nejlepší. O víkendu jsem měl z finálové jízdy skvělý pocit. Program je však nabitý, už se připravuji na další akci,“ prohlásil Pilát.

Podmol v letošním roce pokaždé skončil nejhůře druhý a v žebříčku MS se posunul na 6. místo za Piláta. Naposledy Podmol zvítězil v mistrovství světa před rokem v čínském Šen-čenu. „Velké ambice v celkovém pořadí ale nemám, z osobních důvodů jsem totiž na začátku roku vynechal čtyři závody. V těch následujících se chci ale pokaždé porvat o vítězství,“ vyhlásil Podmol, který se 19. listopadu FMX Gladiator Games v pražské O2 aréně. Na tradiční adrenalinové akci chce pokřtít vlastní knihu – Deník Libora Podmola. „Už je naštěstí v tiskárně. Byla to ohromná práce všechno napsat a zpracovat. Knihu si můžete objednávat na mé webové stránce,“ doplnil Podmol.

Příští víkend se šampionát freestyle motokrosu přesouvá do lotyšské Rigy.

MS ve freestyle motokrosu, Kolín nad Rýnem (Německo): 1. Libor Podmol (ČESKO), 2. Rob Adelberg (Rakousko), 3. Petr Pilát (ČESKO), 4. Leonardo Fini (Itálie), 5. Brice Izzo (Francie), 6. David Rinaldo (Francie), 7. Hannes Ackermann (Německo), 8. Marc Pinyol (Španělsko). Celkové pořadí MS: 1. Maikel Melero (Španělsko) 120 bodů, 2. Remi Bizouard (Francie) 100, 3. Rob Adelberg (Rakousko) 92, 4. David Rinaldo (Francie) 86, 5. Petr Pilát 74, 6. Libor Podmol 56.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: