MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Valentino Rossi: The Doctor Series Episode 5/5: The Boss

Video

27.07.2016

Úspěchy Valentina Rossiho leží v knihách rekordů a kronikách Grand Prix, které běží už téměř 70 let. Dopad jeho úspěchů může být viděn například na milionech fanoušků, kteří znají číslo 46, nosí žlutou barvu nebo sedí na krajích sedadel vždy, když se dívají na některý z jeho výkonů z dvaceti let jeho kariéry.

Co dál ale může sedmatřicetiletý závodník dělat? Kde je jeho další výzva mimo trať?

„The Boss“ (šéf, boss) má dva významy. Rossi není jen nejlepší a nejdůležitější v hlavní kategorii MotoGP, kde závodí už od roku 2000, ale také velí celému byznysu s merchandisingem a jeho distribucí. „VR 46“ má stylové a funkční sídlo blízko Rossiho domova v Tavullia. Sídlí zde také část podniku, která se stará o oficiální oblečení ostatních atletů MotoGP a která také propojuje tento byznys s ostatními sporty, kluby a dalšími subjekty. Je zde také VR46 Academy – když zrovna Rossi nebrázdí The Ranch ve společnosti budoucích nadějí tohoto sportu – které je místem hlavních operací pro Sky Racing Team VR46 a oficiálním Fanklubem. Je to srdce jeho rostoucího obchodního impéria.

knrdvSw1x50

Poslední epizoda se vrací do Tavullia, kde se zaměřuje na Rossiho kompetence v úplně jiném prostředí. Jako v závodění, se i v tomto prostředí obklopuje lidmi, kteří jsou jeho věrnými rádci a kteří dohlížejí na jeho zájmy mimo trať. A právě tito lidé poskytují náhled na to, jak se Rossi ujímá odkazu a hlubší rezonance jeho života mimo závodění.

Video série Valentino Rossi: The Doctor Series byla vytvořena proto, aby odkryla alespoň nějaké informace o jednom z těch nejlepších atletů na světě – o muži, kterého miliony lidí po celém světě zbožňují, ale jenom pár ho doopravdy zná.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: