MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Libor Podmol vyhrál soutěž v Austrálii, jeho bratr Filip má několik zlomenin!

Sport

22.03.2016

Freestyle motokrosař Libor Podmol se stal vítězem soutěže v Australian FMX Grand Prix, která se uskutečnila v rámci úvodní Velké ceny vozů formule 1 v Austrálii. Speciální akce se konala na motokrosové trati přímo v areálu okruhu Albert Park.

Český závodník uspěl v disciplíně Speed and style, která kombinuje superkros s freestyle motokrosem. Na druhém místě skončil Francouz David Rinaldo, třetí byl domácí jezdec Robert Robinson.

Společně s Podmolem se prestižní akce zúčastnil také jeho mladší bratr Filip Podmol. Ten po pádu skončil v nemocnici se zlomenou klíční kostí, lopatkou, loktem a pánví. Včera ho v Austrálii čekala první operace. Australian FMX Grand Prix totiž narušilo počasí, disciplína freestyle motokros se musela zrušit kvůli větru.

Právě kvůli náročným podmínkám měl v kvalifikaci pád Filip Podmol. „Před kvalifikací jsme se s bratrem domluvili, že pojedeme lehčí triky, jenže on se rozhodl i přes vítr skočit jeden z nejtěžších triků - otočku o 360 stupňů. Vítr mu zpomalil rotaci, trik nedotočil, následoval pád na bok a při dopadu ho to semlelo,“ popisoval dramatickou událost Podmol.

„Zprvu jsme si mysleli, že se jedná o naraženiny a otřes mozku. Po rentgenech se ovšem zjistilo, že má zlomeninu klíční kosti, lopatky, lokte a pánve. Byl jsem s ním po celou dobu v nemocnici a do kvalifikace nenastoupil,“ popisoval Podmol, který v nedělní soutěži automaticky dostal v prvním kole nejsilnějšího jezdce z kvalifikace – Novozélanďana Nicka Franklina.

Toho však Podmol porazil a také v dalších kolech vyřazovacích duelů ho nikdo nepřekonal. Český freestyle motokrosař se tak stal australským mistrem disciplíny Speed and style, kde se měří rychlost a zároveň rozhodčí hodnotí šest triků. „Po celou dobu závodu mi v uchu zněla bratrova slova: Když už je to tahle na prd, tak aspoň vyhraj. Tak jsem to udělal. Momentálně jsem s bratrem v Austrálii v nemocnici a uvidíme, kdy ho pustí.

Filip Podmol si přivodil další zranění po kratší době. V srpnu minulého roku si vážně zlomil holenní a lýtkovou kost během mistrovství České republiky ve freestyle motokrosu. Několik měsíců nemohl závodit.

Kromě freestyle motokrosu se Libor Podmol poprvé naživo seznámil s F1. „Popravdě, formuli 1 už pár let nesleduji, ale v Austrálii jsem ji viděl naživo z první řady a asi se stal ze mě zase fanoušek F1. Moc mě to bavilo. Úvodní závod byl podle zkušených diváků jeden z nejzajímavějších za posledních několik let,“ dodal Podmol, který také potkal Lewise Hamiltona, aktuálního mistra světa ze stáje Mercedes. „Jenom jsme se míjeli, když jsem šel z jedné z mých tiskovek. Až se stanu několikanásobným mistrem světa, tak ho pozdravím více,“ smál se Podmol.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: