MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Ondra Ježek testoval v Austrálii: Výheň, velký pád, válečná zóna i spokojenost.

Sport

24.02.2016

Tropické teploty přes 40 stupňů ve stínu provázely testy v Austrálii na okruhu Phillip Island. V barvách týmu Go Eleven jezdil na své Kawasaki i český závodník Ondřej Ježek. Ten nakonec v hodnocení dvoudenních testů obsadil celkové 9. místo. A to i přesto, že ho v úterý potkal ošklivý pád a s řadou odřenin a naraženin skončil na klinice.

Po pondělním testovacím dnu patřilo Ondrovi osmé místo, uterní testy ale kvůli pádu český jezdec nedokončil a nakonec o jednu příčku klesl. „S posledním testem před začátkem sezóny panuje spokojenost. Ihned jsem měl dobrou rychlost a držel se celou dobu v první desítce. Našli jsme nastavení motocyklu, které by mělo fungovat jak v kvalifikaci, tak v závodě,“ hodnotil pozitivně Ondra, který však nijak nezastíral, že během pádu ve druhém tréninku mu tuhla krev v žilách.

„Byl to určitě můj nejvyšší pád kariéry. Letěl jsem tak pět metrů vysoko, ale kromě obrovských naraženin a odřenin to tělo vydrželo. Těch pádů bylo kvůli vedru fakt hodně, taková válečná zóna. A na klinice to vypadalo, jako kdyby byla válka,“ uvedl Ondra a popsal, jak k pádu došlo.

„Na výjezdu z předposlední zatáčky jsem dal plný plyn asi o trochu dřív. Normálně by se nic nestalo, ale jak byl asfalt rozpálený, více klouzal. Zadní kolo šlo do smyku, ale postupně. Až mě to najednou vystřelilo nahoru. Soustředil jsem se jen na to, jak se zatnout a sbalit. To se povedlo a nic jsem si nezlomil. Jen jsem měl vyražený dech, jak jsem dopadl na trať. Odplazil jsem se a chvíli jen ležel a snažil se nadechnout,“ uvedl.

„Ten pád mě mrzí a dobře vím, že to bude chvíli bolet. Naštěstí jsem ale bez větších zranění. Jsem rád, že se má o víkendu ochladit na 20 stupňů, takže to už nebude sahara. Volný den strávím odpočinkem, ve čtvrtek nás čeká oficiální focení a v pátek vše vypukne,“ uzavřel povídání Ondra.

Sezona mistrovství světa Supersportů odstartuje v Austrálii pátečními volnými tréninky. V sobotu bude na programu kvalifikace, v neděli potom hlavní závod.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: