Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
MC 11/16 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
40 let: Africa Twin vs. GS
Okruh: Aprilia Tuono Factory
Jawa kolem světa II

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Nový superbike od Hondy přijde už příští rok!

Nový model

23.02.2016

Honda podle všeho pracuje na novém superbiku, nástupci už trochu zastaralého Fireblade. Velkou neznámou je ale koncepce motoru – řadový čtyřválec by totiž dokonce mohl nahradit vidlicový motor.

Už delší dobu se spekuluje o nástupci litrového superbiku. I když CBR1000RR v předsezonních testech supebiků dosáhla dost solidních výsledků, je jasné, že Honda především elektronickou výbavou nestačí na japonskou (Kawasaki, Yamaha) ani evropskou (BMW, Aprilia, Ducati) konkurenci (viz srovnávací test superbiků v MC 8/2015).

Nepřekvapí tedy, že se množí spekulace o nástupci CBR1000RR. Ty nyní potvrdila řada patentů a ochranných známek, které si Honda v posledních měsících nechala zaregistrovat. Především je překvapující, že jedna série patentů se týká vidlicového motoru s rámem podobným Ducati Panigale – tedy hliníkovým monokokem. Honda by tak mohla připravit nástupce legendární RC30 (tedy VFR750R) a RC45 (RVF750). Důležité totiž je, že by se dal použít motorový základ z 250kusové (a již vyprodané) série RC213V-S. Vznikl by tak superbike s vidlicovým čtyřválcem (přímým konkurentem by byla Aprilia RSV4). Jednalo by se tak vlastně o výrazně levnější modifikaci tohoto speciálu. Řadový motor je ale samozřejmě stále ve hře.

Můžeme se totiž dočkat i varianty, kdy budou v nabídce oba modely – jak řadový, tak vidlicový čtyřválec. Ostatně v 90. letech tomu bylo také tak – řadový agregát v CBR900RR dal vzniknout legendární řadě Fireblade, zatímco vidlicový motor v RC30 (ročník 1988) a RC45 (1994) představoval tu nejexkluzivnější verzi sportovního motocyklu, který tehdy Honda nabízela. První jasnou zprávu o nové superbikové zbrani od Hondy bychom prý měli dostat už ke konci tohoto roku.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Superbiky patří k vrcholům motocyklové techniky. Nabité elektronikou, s extrémně výkonnými motory a…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: