MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

EBR: Erik Buell ve výprodeji

News

20.01.2016

Po krachu amerického výrobce nebylo jasné, co bude s výrobou v East Troy. Továrna byla nyní prodána, a dokonce se hledá investor. Má EBR šanci na vzkříšení?

Když se společnost EBR dostala v dubnu minulého roku do vážných finančních problémů, bylo víceméně jasné, že profesní budoucnost motocyklového vizionáře Erika Buella vypadá černě. Společnost byla následně za zlomek ceny koupena do té doby minoritním vlastníkem, indickou společností Hero. Ta nyní vlastní značku EBR i patenty. Otázkou však zůstalo, co se stane s výrobním závodem v East Troy.

Výrobní kapacity měly být dvakrát prodány, kupec se ovšem nenašel. Nyní ale vybavení továrny a zbytky výroby koupila likvidátorská společnost Liquid Asset (viz fotky zbytků výroby). Namísto rozprodávání strojů, zařízení, nábytku a třeba i zbylých motocyklů ale překvapivě vydala zprávu, že hledá investora pro opětovné rozběhnutí výroby. Výrobní kapacity se tedy nerozprodávají a hledá se investor, který by výrobu znovu postavil na nohy s odkazem na dlouhou tradici i pověst amerických biků.

Sám Erik Buell se ale k celé situaci nevyjadřuje a podle všeho je obnovení výroby nejspíš nereálné. Nejde ani tak o potřebu mimořádně velkých investic a indické vlastnictví patentů, ale spíše o to, že původní zaměstnanci podle všeho už sami nejeví příliš velký zájem o další pokračování značky. U Erika Buella ale víc než u kohokoli jiného platí, že naděje umírá poslední.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: