MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Nová Honda CB1100R: nejspíš přijde už letos

Nový model

14.01.2016

CB1100R byla v podobě konceptu představena už v roce 2007. Nyní se stále více mluví o tom, že Honda skutečně pracuje na uvedení nového „cébéčka“ do série. Nejspíš už letošní sezonu.

Když byly představeny koncepty CB1100R a CB1100F navazující na někdejší řadu CB z 80. let, vzbudilo to u motorkářské veřejnosti velmi pozitivní reakce. Do série se ale dostala pouze nekapotovaná verze vzduchem (a olejem) chlazeného čtyřválce v retro stylu. Honda nicméně před nedávnem zaregistrovala několik patentů, které řeší chlazení hlavy válců u polokapotovaného stroje. Vzduchem chlazený motor musí splnit aktuální emisní normu Euro 4, což samozřejmě představuje pro konstruktéry určitou výzvu.

Na patentovém nákresu také vidíme odlišné zadní zavěšení ve srovnání s CB1100/EX a konceptem představeným v roce 2007. Odlišný je rovněž design výfuku, který je dle nákresu veden pod sedlem. Australský motocyklový magazín Australian Motorcycle News ve svém nejnovějším vydání přináší informace, že podle zpráv z továrny Honda skutečně pracuje na novém stroji. Nejasnosti se ovšem objevily kolem agregátu. Honda by prý mohla použít i nový řadový čtyřválec o objemu 900 cm3. Více bychom se měli podle všeho dozvědět na podzimní tokijské výstavě, kde by mohla být nová CB1100R představena. Máme se na co těšit!

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: