MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

BMW představuje přilbu s head-up displejem

News

06.01.2016

Head-up displej umožňuje promítat informace přímo v zorném poli jezdce. Jedná se o důležitou novinku, i když zatím jen ve fázi vývoje. 

Díky tomuto displeji totiž může jezdec číst důležité informace, aniž by musel odvracet pohled od situace v provozu. Podle některých výzkumů je totiž právě moment, kdy se díváme na digitální či analogové ukazatele, příčinou vážných dopravních nehod. V zorném poli tak mohou být zobrazovány informace jak o dopravní situaci (např. upozornění na rychlostní omezení), tak provozní údaje stroje (zařazená rychlost, dojezd, tlak v pneumatikách, rychlost motocyklu…). 

Head-up displej se u motocyklových přileb zatím výrazně neprosadil, nicméně už delší dobu jej vyvíjí americká firma Skully, která by měla začít prodávat přilby AR-1 v polovině tohoto roku. Vývoji „inteligentních“ helem se věnují i další menší společnosti – např. Reevu nebo LiveMap. Zatím se tyto přilby ovšem masivně neprosadily, helmy BMW by to nicméně díky zavedené distribuční síti a know-how mohly změnit. Helma byla představena na veletrhu elektroniky CES v Las Vegas, zatím tedy německá firma nejspíš zjišťuje předběžný zájem zákazníků. S dokončením vývoje se prý počítá už během tohoto roku.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: