MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

G 310 R: první malé BMW oficiálně představeno


11.11.2015

Nová třístovka zaujme dynamickým designem i novou technikou. Pro BMW má tento malý motocykl velký význam – má být především cestou k novým zákazníkům.

Zprávy o testování prvního „malého“ BMW se objevily už na začátku roku (viz spy-fotky), nyní mnichovská továrna oficiálně přestavuje svoji horkou novinku. Jednoválec o objemu 313 cm3 zaujme zvláštní konstrukcí – hlava válce je zakloněna dozadu a válec je navíc pootočen o 180 °, takže sací trakt je vepředu. Další výhodou tohoto konstrukčního řešení má být i výhodnější pozice těžiště celého stroje.

Jednoválec je uložen v trubkovém rámu, vpředu najdeme obrácenou vidlici, vzadu pak centrální pružicí jednotku, potěší ABS jako součást sériové výbavy. Motocykl podle údajů výrobce nabízí pohodlnou ergonomii pro jízdu jak po městě, tak v přilehlých oblastech.

Novinka nejspíš na našem trhu nevzbudí nákupní horečku, ale pro BMW se jedná o mimořádně důležitý motocykl. Mnichovský výrobce s ním totiž chce především dobýt nové trhy v Asii a Jižní Americe. Proto také G 310 R vzniká v Indii v koprodukci s TVS, a proto také oficiálnímu představení předcházela prezentace stunt-konceptu v brazilských národních barvách (viz foto). Právě tomuto záměru odpovídají i některá konstrukční řešení – např. kompresní poměr 10,6:1 je nižší než u konkurence a má zajistit optimální spalování při různé kvalitě paliva. BMW totiž zamýšlí třístovku prodávat především na asijských  a jihoamerických trzích kvůli jejich potenciálu.

BMW si od G 310 R také slibuje oslovení nové skupiny zákazníků, kterým doposud neměla co nabídnout. Motocykl tak bude fungovat také jako vstup do světa mnichovských strojů.

Tagy: BMW, G 310, G 310 R
Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: