MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Kawasaki SC 01: luxusní naked s kompresorem!

Nový model

03.11.2015

Na tokijské výstavě představila Kawasaki drobnou inovaci H2/R a také další použití jejího kompresoru. Podle všeho se máme na co těšit.

Když před rokem v Kolíně Tom Sykes odhaloval H2, způsobilo to mezi novináři samozřejmě poprask. Nicméně v kuloárech jsme se poté čím dál víc setkávali s otázkou, k čemu to vlastně celé je. Tahle motorka přeci nedává úplně smysl? Co tím Kawasaki zamýšlí? Kam míří? Nyní máme první hmatatelnou odpověď.

Ta spočívá v konceptu Spirit Charger (SC 01). Polokapotovaný bike má být jasnou protiváhou extrémní H2R, a to svojí univerzalitou. Prezident motocyklové divize Kawasaki K. Tomida tento koncept doslova označil za „další vývojovou fázi KHI“ a podle něj právě SC 01 představuje jedno z budoucích použití kompresoru. Motocykl už v návrhu zaujme použitím exkluzivních materiálů a jeho hlavní devízou má být podle vyjádření Kawasaki praktičnost a radost při každodenním ježdění. Jistě ovšem nelze očekávat masově dostupný motocykl, nicméně SC 01 nebude tak extrémní jako H2R (test maximální rychlosti viz v MC 10/2015), přestože nabídne její technickou exkluzivitu.

Kawasaki tímto projektem také jasně dává najevo, že přeplňování kompresorem nebyl jen výkřik do tmy, ale že se skutečně počítá s jeho používáním i u relativně běžných strojů. Při té příležitosti také Kawasaki představila lehkou modernizaci H2/R, která nespočívá jen v nových barvách, ale i drobných technických změnách (antihopping pro H2, modifikace softwaru řídicí jednotky pro oba modely). I tato drobná péče ukazuje, že přeplňování můžeme považovat za výkladní skříň motocyklové techniky. Nejen u Kawasaki.Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: