MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Patnáct let lásky šílených gladiátorů

Akce

20.10.2015

Motto letošního ročníku gladiátorské show báječných mužů na létajících motorkách zní nezvykle poeticky. Patnáct let lásky k FMX. Ano, už tolik let se „slétávají“ do Prahy největší šílenci motorkářského světa. Tentokrát se představí tuto sobotu 24. října od 19 hodin v 02 areně. Tam nesmíte chybět.

Autor:TZFoto:archiv

Salta na všem, co se dokáže dostat do vzduchu. Posunuté hranice lidských možností a hledání názvosloví pro další triky. Nekonečné „vláčky“ rozlítaných motorek ve vzduchu. Pyrotechnická show, nabroušené živé kytary, vzrušující adrenalin, elektrizující euforie. To jsou novodobé gladiátorské hry FMX, také první podnik freestyle motokrosu v Evropě.

A kdo se nám letos ukáže? Staří známí… Nejzářivější hvězdou americké vlajky bude tentokrát Nate Adams, zvaný Destroyer, jeden z nejlepších jezdců všech dob, mj. vítěz Red Bull X-fighters 2009. Spolu s ním španělský šoumen Jose Miralles, přezdívaný El Loco, blázen, mistr světa FMX David Rinaldo z Francie, nebo Brit Jamie Squibb. Dále italská dvojka Davide Rossi – Leo Fini nebo mistři sněžných skútrů Daniel Bodin a Jason Cesco.

Zdatnými soupeři bude kompletní česká elita. Vítěz X-games Libor Podmol, čerstvý mistr Evropy Petr Pilát, zkušená stálice Martin Koreň z týmu FMX4ever, nebo rok co rok rostoucí hvězdička Matěj Časák. Potom také další členové nezdolné FMX partičky Zdeněk Fusek a Radek Bílek.

V roli porotců zasedne otec FMX Petr Kuchař a mladší z Podmolů Filip, jehož do větší akce nepustí zranění z léta. Tečkou bude již tradičně další narozeninový bláznivý kousek hlavního organizátora. „Skočím zase s Fiatem, ale co, to se teprve rozhodnu,“ slibuje muž, jehož první autoskok na Markétě před časem zastínil i Kabáty.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: