MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

BMW pro stunt ridery: Concept Stunt G 310

Nový model

07.10.2015

Mnichovská továrna představila v Brazílii koncept třístovky speciálně navržené pro kaskadérské kousky. Ještě důležitější informací ale je to, že poprvé vidíme očekávané malé BMW v akci.

Na největším jihoamerickém motocyklovém veletrhu Sãlao Duas Rodas v São Paulu byl představen nový motocykl – koncept G 310. Jednoválcová studie je přísně podřízena užití při stunt ridingu, takže zde najdeme např. kombinaci spojky a brzdy na levém řídítku, speciální stupačky v ose předního kola a u podsedlovky atd. Brazilské prezentaci je také podřízena barevná kombinace, která zčásti využívá barev brazilské vlajky.

BMW prezentuje motocykl jako koncept, který vznikl ve spolupráci s Chrisem Pfeifferem a je zaměřen vyloženě na stunt riding. Důležitější je ovšem informace, že vůbec poprvé můžeme spatřit první BMW s objemem 300 cm3 (o testování prototypu jsme již informovali). Ten vzniká od roku 2013 v koprodukci s firmou TVS a má být pro BMW především klíčem k novým trhům a mladším zákazníkům (viz rozhovor se šéfem marketingu BMW v MC 9/2015). Zajímavá je především konstrukce motoru – hlava válce je nakloněna dozadu a navíc pootočena o 180 °, což umožňuje zajímavé vedení výfuku shoda dolů u čepu kyvné vidlice. Jedním z přínosů tohoto řešení má být to, že výfuk nepřekáží při kaskadérských manévrech. I bez ohledu na toto vysvětlení se ovšem stejné koncepce nejspíše dočkáme u produkčního motocyklu. Ten by se měl na trhu objevit příštím roce.Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: