MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Nejsilnější Ducati Monster: "Erko" právě odhaleno + velká fotogalerie

Nový model

15.09.2015

Ducati představila výkonnější verzi populárního velkého nakedu. A rovnou se jedná o vůbec nejsilnější Monster všech dob.

Nový Monster 1200 R je výkonnější, lehčí a agresivnější než už tak velmi schopná verze 1200 S. Motor Testastretta disponuje výkonem 160 koní při 9250 1/min a především točivým momentem 131,4 Nm při 7750 1/min. Oproti „eskové“ verzi je tak „R“ 15 koní výkonnější a točivý moment se zvýšil o 6,9 Nm. Změn doznal i charakter motoru, a to hlavně v úpravě průběhu točivého momentu.


Navýšení výkonu nezůstalo beze změn v podvozku. Vpředu najdeme (stejně jako na Monsteru S) usd vidlici Öhlins (48 mm), zadní centrální pružicí jednotka byla však zcela přepracována. Podařilo se také snížit hmotnost o 2 kg na 180 kg (bez náplní). Důležité je, že úspora se týká především neodpružené hmoty – ráfky Marchesini s třemi hlavními paprsky jsou nyní výrazně lehčí. Samozřejmě nechybí plná palubní elektronika (tři volitelné jízdní režimy, ABS nebo vícestupňová kontrola trakce) a – jak jsme u Monsteru zvyklí – velký barevný TFT displej.


Monster R chce být především ještě schopnějším konkurentem nejlepším letošním naháčům (v našem testu devíti velkých nakedů skončila verze S Stripe na čtvrtém místě). Podle všeho k tomu má našlápnuto pěkně zostra.


Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: