MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Lukáš Šembera zpátky do sedla motocyklu

Zajímavost

01.09.2015

A ne jen tak ledajakého. Projekt Amperia Moto pod vedením Jirky Plesníka a s podporou Okruháři.cz staví elektromotocykl pro vozíčkáře a cíle jsou nemalé. Podpořte jejich snažení na Startovači!

Na začátku byl nápad a jasně daný cíl. Postavit ekonomicky příznivý elektromotocykl o dojezdu 100 kilometrů a maximální rychlosti přes 110km/h. Na konci je závodní speciál schopný konkurovat těm nejlepším ve třídě eSupersport (rychlost přes 200km/h).

Z počátku šlo "jen" o elektromotorku postavenou na rámu Aprilie AF-1 (Caf-E). Teprve v průběhu projektu se Jirka seznámil s Lukášem a slovo dalo slovo. Speciální pomocná kolečka, stupačky, suché zipy, prostě celková úprava motorky pro jízdu paraplegikem. Elektromotorka k tomu přímo vybízí,protože odpadají starosti se spojkou a s řazením.

Jenže nezůstalo jen u základního Caf-E, které má sloužit primárně k otestování vlastního vyvinutého ovládacího softwaru a hadrwaru a schopností baterií a motoru. Na rýsovacím prkně je již projekt pracovně nazvaný RS-E, se kterým chceme Lukáše dostat zpátky na startovní rošt evropského šampionátu Moto E, popřípadě amerického eSupersport.

Mrkněte na prezentaci na Startovači a podpořte naši snahu dostat nejenom Lukáše Šemberu, ale i ostatní vozíčkáře zpátky do sedla motocyklu! Díky všem.

_sH5R5mEbpQ

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: