MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Špionáž: KTM chystá Duke 800

Nový model

26.08.2015

V Mattighofenu se chystá malá modelová revoluce – naked bike střední třídy s kompletně novým řadovým twinem.

Neurčité zprávy o chystaných oranžových novinkách k nám z různých zdrojů v továrně přichází už pěkných pár týdnů. Teď teprve ale náznaky a spekulace získávají jasnější kontury. KTM už delší dobu pracuje na řadovém dvouválci s cílem postavit úplně nový naked bike střední třídy.

Výsledkem je Duke, jehož objem by se měl pohybovat kolem 800 cm3. Na špionážních fotkách můžeme vidět víceméně hotový motocykl. Paralelní dvouválec je samozřejmě širší než jednoválec Duke 690, což si vynutilo i jinou stavbu rámu. Příhradový rám z ocelových trubek je tak v oblasti nad motorem o něco širší. Vzadu je k němu napřímo připojena zadní kyvná vidlice, vepředu nechybí USD vidlice WP a brzdiče Brembo. Spodem vedený výfuk s klasickým tlumičem napravo prozrazuje, že tahle verze je už zřejmě blízko konečné podobě motocyklu.

O výkonu se samozřejmě dá spekulovat, ale můžeme očekávat zřejmě kolem 100 koní, důležitá bude samozřejmě i hmotnost, která by měla zůstat pod hranicí 200 kg. Jak je u KTM zvykem, můžeme očekávat i dvě varianty – nejprve „erkovou“ s lepšími podvozkovými komponenty, později i levnější základní. Od dvouválce si KTM nejspíše slibuje větší okruh příznivců, ne všechny totiž nadchl relativně úzkoprofilový jednoválec. O tom, že paralelní twin je velmi životaschopnou koncepcí, nás ostatně loni bohatě přesvědčila Yamaha MT-07.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: