MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Budoucnost Erika Buella: EBR v indických rukou

News

29.07.2015

Erik Buell se znovu ocitl ve finančních problémech, insolvence EBR byla nyní ukončena. Majoritním vlastníkem amerického výrobce se stává indická společnost Hero.

Erik Buell je určitě schopnějším konstruktérem než obchodníkem. Když jsme informovali i riziku, že EBR zlomí vaz dluhy ve výši 20 amerických dolarů, nebylo úplně jasné, jak celá situace skončí. Čekalo se totiž především na indickou společnost Hero. Ta tehdy vlastnila 49,2 % akcí (které za 25 milionu dolarů koupila vloni). Dalo se tedy očekávat, že Hero bude mít zájem na záchraně legendárních biků originálního konstruktéra.

Podle všeho nebyl tento zájem dostatečný. Společnost EBR skončila v inslovenci, což znamená, že mohl být rozprodán její majetek. Překvapivě ale jak výrobní kapacity, tak patenty získala právě Hero, a to za pouhých 2,8 milionu dolarů. Německá média (motorradonline.de) dokonce spekulují o tom, že to mohl být záměr – Hero nechalo EBR zkrachovat, aby mohlo za zlomek ceny ovládnout i zbylou část společnosti. Indická média nicméně uvádějí, že Hero hodlá EBR využít k expanzi na další trhy, a to hlavně s ohledem na připravované malé motocykly. Ať už se situace vyvine jakkoli, je nanejvýš pravděpodobné, že EBR, tak jak ji známe pod vedením Erika Buella, je minulostí.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: