MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Honda představuje vylepšené krosky CRF450R a CRF250R

Nový model

16.06.2015

Při příležitosti mistrovství světa MXGP v Itálii byly o víkendu továrními jezdci Hondy představeny nové motokrosové modely pro příští rok. Řada drobných změn má především zlepšit ovládání a přesnost podvozků.

„Čtyřipade“ je pro rok 2016 vybavena stejným motorem jako verze letošní – zůstaly tedy zachovány i tři volitelné mapy motormanagementu, výkon agregátu zůstal beze změny (39,5 kW/54 k při 9000 1/min). Pozměněn byl ale podvozek. Přední vidlice KYB PSF2 je nyní o 5 mm delší a pevnější (při zachování stejné dráhy odpružení), což má zajistit ještě lepší kombinaci agility a stability. K tomu přispívá i drobná úprava úhlu hlavy řízení a stopy (+ 1 mm). Přibyla ronvěž jemnější možnost nastavení vidlice.

Menší dvěstěpadesátka se také dočkala pozměněné přední vidlice s cílem zvýšit ovladatelnost, upgrade však potkal i jednoválec o objemu 249 cm3. Ten je nyní vybaven zcela novou hlavou motoru, pozměněn byl i píst a ojnice. Díky změnám mohl být zvýšen kompresní poměr (z 13,5 na 13,8:1) a vylepšen byl i výfuk i tvar airboxu. Tyto změny zvýšily točivý moment v nízkých otáčkách a došlo i ke vylepšení absolutních hodnot výkonu (+ 2 k) a točivého momentu (+ 0,6 Nm).

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: