MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Yamaha přezbrojuje: nové krosky 2016

Nový model

09.06.2015

Nové sportovní nářadí vychází z nejnovějších závodních zkušeností tří ladiček, změny se dotkly jak motoru, tak podvozku. Yamaha pro tentokrát připravila i neotřelé výroční barvy.

YZ450F se pyšní především novým systémem pro co nejlepší start. Launch Control System (LCS) pracuje odlišně než u konkurenčních strojů – je totiž přímo integrován do řídicí jednotky motormanagementu, takže může zároveň kontrolovat jak prokluz zadního kola při startu, tak omezit zvedání předního kola při řazení z jedničky na dvojku. Agregát jinak obsahuje řadu drobných změn – nové profily vaček zajišťují optimalizované časování ventilů, tvrdší spojkové pružiny a úpravy na náboji spojky mají zase přinést rychlejší řazení.

Podvozkové modifikace se dotkly jak celkové geometrie, tak tuhosti rámu, která byla posílena hlavně v oblasti uchycení motoru, sníženo bylo také těžiště stroje pro ještě lepší ovladatelnost.

Menší YZ250 byla vylepšena především, co se chuti do otáček týče. Otáčkový apetit zvyšuje především redukce hmotnosti pístu, upravena byla také vyvažovací hřídel pro ještě lepší kulturu chodu. Změny na podvozku se dotkly naladění tlumicích elementů.

Oba motocykly jsou nabízeny v tradiční modré Racing Blue. Yamaha ale připravila i netradiční výroční modely ve žlutém zbarvení. Barva Yellow Speedblock připomíná rok 1955, kdy Yamaha vyrobila vůbec první motocykl YA-1.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: