MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

MotoGP na silnici je hotovo – Honda za týden představí RC213V-S

Nový model

03.06.2015

Dlouho očekávaná novinka má být vůbec nejblíže prototypům MotoGP. Nyní bylo RC213V-S poprvé testováno na běžné silnici. Oficiálně bude novinka představena zřejmě už příští týden.

Honda hodlá prezentovat RC během Velké ceny Katalánska – tedy o víkendu 13. a 14. 6. Francouzská média nicméně přišla s termínem 11. 6., tedy příští čtvrtek. Motocykl bude vycházet ze závodního speciálu RC213V, je téměř jisté, že bude vybaven vidlicovým čtyřválcem bez pneumatických ventilů a s konvenční převodovkou. Výkon motoru by se měl pohybovat někde kolem 210 koní. Některé komponenty mají být takřka identické se speciálem MotoGP – konkrétně se jedná o celý rám, zadní kyvku nebo ráfky. Kapotáž by měla být z karbonu.

Motocykl bych v provozu vyfocen v Japonsku, dá se ale očekávat, že brzy bude spatřen při homologačním řízení i na evropských cestách. Exkluzivní technice bude odpovídat i cena, která se bude pohybovat zřejmě nad hranicí 3 000 000 Kč (blíže zde). Motocykl bude vyráběn ručně na zakázku, malosériové produkce zřejmě nepřesáhne jeden kus denně. Už za týden se tedy máme na co těšit…

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: