MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Nové patenty: Suzuki věří alternativním pohonům

Nový model

29.05.2015

Suzuki si nechala patentovat alternativní řešení pohonu motocyklů. Využívá tak své dřívější know-how a podle všeho vidí budoucnost nejen ve spalovacích motorech.

Prvním projektem s alternativním pohonem překvapila Suzuki již v roce 2007. Koncept Crosscage využíval dva typy pohonu – vodíkový a elektrický. Technicky měl být motocykl vyvíjen spolu s britskými specialisty Intelligent Energy. Tento koncept se ovšem nikdy nedostal do sériové produkce, ani se o tom vážně neuvažovalo. Suzuki nicméně postavila testovací verzi skútru Burgman, na němž tento alternativní pohon v minulých pěti letech testovala. Nové patenty odhalují, že Suzuki dospěla k řešení, která si chce ochránit před konkurencí.


Motocykl je na první pohled koncepčně totožný s kroskami řady RM-Z, v motorovém prostoru je ale patrný odlišný agregát. Přitom se patrně jedná právě o pohon, který byl představen v Crosscage a testován v Burgmanu.

Továrna si rovněž chrání řešení e-biku, který byl představen v roce 2013. Elektrobike Extrigger využívá čistě elektrický pohon (na místě airboxu je patrná baterie) a je tedy možné, že Suzuki již dospěla do fáze, kdy je schopna připravit konkurenceschopný motocykl. Suzuki by tak mohla v alternativních pohonech jako jeden z mála výrobců ohrozit poměrně dominantní postavení KTM a Zero.
 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: