MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

KTM Festival 2015 a Freeridetrénink časopisu Motocykl

Akce

12.05.2015

Skvělý motorkářský víkend pro celou rodinu se blíží. Testování nejnovějších strojů KTM a doprovodný program třeba v podobě našich Freeridetréninků proběhne 23. až 24. května v Motorlandu Bělá pod Bezdězem.

Po roční přestávce se KTM Festival letos již po páté opět vrací do Motorlandu u Bělé pod Bezdězem! Co Vás čeká? Víkend plný testování novinek od KTM, jízdy na vlastních motocyklech jakékoliv značky, motoškola s hvězdným obsazením a další doprovodný program, ve kterém se myslí i na ty nejmenší - to vše je KTM Festival.

 

 

Motoškola s hvězdným obsazením

Těšit se můžete na off-roadovou motoškolu časopisu MOTOCYKL pod taktovkou Jiřího Heiníka, ve které mu letos bude namísto Štefana Svitka asistovat Ivan Jakeš a Petr Bartoš a samozřejmě redaktoři nejčtenějšího českého měsíčníku o motorkách. Zaměřením se přesuneme směrem k freeridu a navážeme tak seriál Freeridetréninků, do kterých jsme se v této sezoně naplno pustili na stránkách Motocyklu. Kromě trenéra Jiřího Heiníka nás koučuje jezdec z nejpovolanějších – Graham Jarvis! Dalo by se říci, že se jen vracíme “zpět ke kořenům”, kde by měl každý motorkář nejen začínat, ale též se i dlouhodobě zdokonalovat v práci s rovnováhou. Je myšlena pro všechny motorkáře cestovatele a hobby enduristy, kteří se chtějí dlouhodobě zdokonalovat v jízdě v terénu.

Nemusíte se předem registrovat. Stačí jen přijet na vlastním offroadovém motocyklu a registrovat se na místě na info stánku. Výživnou teorii však necháme samozřejmě nasávat i neregistrované přihlížející.

Seznam kapitol

Testování

Výrobce KTM letos podpoří KTM Festival zapůjčením 32 kusů testovacích motocyklů! Ze streetové řady nebudou chybět jak zástupci královské třídy v podání 1290 Superduke či 1290 Super Adventure, tak i novinky typu 125 a 390 RC. Testovací jízdy budou probíhat formou vedených jízd, ve dvou skupinách, rozdělených dle kubatur motocyklů.

Offroad bude letos celý ve jménu Freeride! Jelikož se pro tuto novou kategorie v posledních letech nadchlo mnoho jezdců, nebude na KTM Festivalu chybět ani novinka s elektrickým pohonem! Testovat se budou v podmínkách pro které byly stvořeny a to konkrétně na dvou na míru ušitých okruzích přímo v areálu. Na testovací jízdy je třeba se registrovat u prodejce KTM do 15. 5. 2014. Seznam testovacích motocyklů a kontakty na prodejce, vč. podmínek testování, naleznete na ktmfestival.cz

Seznam kapitol

Jízda na vlastních motocyklech

Přijedete-li na vlastním motocyklu, užijete si jízdu na okruzích, které jen tak jinde nenajdete. Po celý víkend jsou všechny okruhy otevřené pro volné jízdy na motocyklech a čtyřkolkách všech značek! Vyznavači silničních motocyklů budou moci okusit uzavřený silniční okruh, na který jindy mají přístup spíše jen závodníci s automobily. Pro motorkáře je tedy KTM Festival jedinečnou příležitostí, jak si zde pořádně zajezdit. Okruh pro vás samozřejmě pořádně vymeteme! Po roční přestávce se dočkají konečně i offroaďáci. Ti mohou tradičně až do úplného vyčerpání trénovat v členitém terénu endurového okruhu a vyzkoušet si též i trialové pasáže Freeridové tratě. Okruhy připravujeme opět ve dvou obtížnostních úrovních, aby si zajezdil opravdu každý - jak vyznavači hard endura, tak i začátečníci cestovatelé, či čtyřkolkáři, co to mají rádi trochu ostřejší. K radosti motokrosařů letos slavnostně opět otevíráme motokrosovou trať, která se po nedávném uzavření přesunula o trochu dále, kde snad již nikomu dlouhou dobu vadit nebude.

Seznam kapitol

Vstupné

• Divák s možností testování na oba dny - 150 Kč (děti do 120cm zdarma)
• Účastník s vlastním motocyklem (jízda na všech tratích), s možností testování
• 1 den - 450 Kč
• 2 dny - 600 Kč
• Motoškola zdarma
• Parkování a kempování od pátku zdarma

Seznam kapitol
Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: