MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Šok z USA: Buell opět ve finančních problémech. Je to konec EBR?

News

16.04.2015

Erik Buell znovu čelí vážným ekonomickým potížím. EBR čeká insolvence s nejistým koncem.

EBR je zatížena dluhy 20 mil. amerických dolarů a momentálně se nachází v insolvenčním řízení. Včera bylo podle místního deníku Milwaukee Journal Sentinel všech 126 zaměstnanců výrobního závodu v East Troy informováno o dluzích a insolvenčním řízení. Výroba byla zastavena, oficiální stránky EBR jsou mimo provoz a společnost nejspíš skončí v konkurzu. Pokud to tak dopadne, jedná se o další tvrdou ránu pro jednoho z největších motocyklových vizionářů současnosti.

Erik Buell už tuto situaci jednou zažil – v roce 2009 podobně náhle skončilo 11leté partnerství se značkou Harley-Davidson. Erik tehdy dál stavěl závodní motocykly na bázi Buellu 1125R a pracoval na dalších silničních strojích. Důležitým impulzem byl indický kapitál – firma HERO vloni koupila 49,2 % akcií a měla poskytnout značce odpovídající finanční zázemí a nová odbytiště. Pracovalo se rovněž na nových modelech – letos mělo být např. představeno silniční enduro AX (test EBR 1190SX a pohled do zákulisí značky si můžete přečíst v MC 1+2/2015 nebo zde).

Co stojí za vysokými dluhy, je prozatím nejasné. Spekuluje se ovšem o velmi nákladné účasti ve světovém šampionátu superbiků. Za tým tým HERO EBR letos startují Niccolò Canepa a Larry Pegram, přičemž se jim již podařilo získat první mistrovské body. Další osud závodního týmu i technicky originálních motocyklů EBR zůstává bohužel velmi nejistý. O dalších podrobnostech vás budeme informovat.

 

 

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: