MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Yard Built jde do série: Yamaha XV950 Racer

Nový model

25.03.2015

Yamaha již několikrát předvedla, že projekt Yard Built není jenom "na parádu". Dalším důkazem, že se jej nestydí vytěžit do sériové výroby, je právě představená varianta cruiseru XV950 s označením Racer.

Za vzor kosmetické úpravy XV950 posloužila stavba El Ratón Asesino z německé dílny Marcuse Walze. Racer se prezentuje jako low rider v café racer stylu. Technický základ vychází ze standardní XV950. U nekonvenčního café raceru se tedy nemění nic na pohonu. Ten obstarává V-twin s úhlem válců 60 stupňů a objemem 942 cm3, který dává k dispozici 52 koňských sil.

Měnil se zejména vzhled a jezdecká pozice. Stupačky jezdce se posunuly dozadu a nízká řídítka z kovaného hliníku naopak dopředu, sedlo je oproti standardu o 7,5 cm výše. Přední světlo designéři ukryli do malého stylového štítku a prostor pod sedlem vybavili hliníkovými bočními panely. Změnám neuniklo ani nastavení podvozku. Přední vidlice pracuje s o 9 mm větším zdvihem (144 mm), zadní dvojice tlumičů má zdvih prodloužen o 6 mm (116 mm).

Yamaha samozřejmě počítá s individualizací - k modelu XV950 Racer bude k dispozici široká škála příslušenství a doplňků, některé z nich od renomovaného výrobce Rizoma. Model bude na českém trhu dostupný od května 2015 za cenu 274 990 Kč.

GqTbBS_82TE

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: