MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Konec spekulací: KTM nehodlá koupit Gas Gas

News

12.03.2015

V posledních týdnech se začaly objevovat zvěsti o finančních problémech španělské továrny Gas Gas. Řešením měla být koupě ze strany KTM. Nyní je jasno: KTM do španělské továrny investovat nechce.

V únoru se začaly na zahraničních odborných webech objevovat spekulace o tom, že rakouská společnost KTM Sportmotorcycles AG by mohla mít zájem o Gas Gas (uvedly to např. servery autoevolution nebo topspeed). Nyní se ukázalo, že se jedná o zavádějící informaci. Hubert Trunkenpolz, jeden ze členů představenstva KTM, uvedl věci na pravou míru: „Vzhledem ke spekulacím posledních dní, které byly uveřejněny v médiích, bych rád ujasnil to, že KTM AG nemá nejmenší zájem o koupi značky Gas Gas.“

Proč vůbec ke spekulaci došlo? Španělská továrna se dostala do finančních potíží. A to dokonce už během minulého roku, 22. 1. pak Gas Gas oficiálně informoval o svých problémech s tím, že se pokusí stabilizovat finanční situaci. Spekulace ohledně zájmu ze strany KTM vzešly pravděpodobně z prostého faktu, že rakouská společnost již dříve odkoupila Husaberg a Husqvarnu a je nyní jedničkou evropské motocyklové výroby. H. Trunkenpolz nicméně dodává, že společnost KTM je po akvizici Husqvarny „kompletní“, a tedy není v plánu koupě žádné jiné značky. Budoucnost sympatického španělského výrobce schopných endur (viz test modelů 2015 v MC 3/2015) tak zůstává otevřená.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: