MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Nové supermoto od Husqvarny: podívejte se na první spy fotky!

Nový model

09.03.2015

Koncept supermota 701 byl představen předloni na milánské výstavě, nyní bylo nové velké supermoto poprvé přistiženo při testování.

Na podzim bylo představeno supermoto FS 450, Rakušané však o silniční verzi 701 prozatím mlčí. Velké supermoto vychází z KTM 690 SMC. S ním má mít společný rám, motor, odpružení i brzdy. Dole můžete vidět vůbec první fotky nového motocyklu. Oproti KTM jsou patrné rozdíly především v kapotáži – boční prolisy jsou vepředu odlišně tvarované – výstup z kapotáže má protáhlejší tvar, boční kryt chladiče je vepředu mohutnější. Jiné je také sedlo, čemuž odpovídá i odlišné tvarování plastů kolem něj.

Co se týče motoru, tak první odhady hovořily o vyšším výkonu oproti jednoválci SMC – Husqvarna měla mít 75 koní oproti 66 koním KTM. Oficiálně si však na potvrzení těchto rozdílů budeme muset ještě počkat. Bude rozhodně zajímavé sledovat, jaký nakonec bude rozdíl jinak velmi podobných motocyklů. Náš poslední srovnávací test sportovních endur například ukázal, že i velmi malé technické rozdíly mezi Husqvarnou FE 350 a KTM 350 EXC-F (přepákování, pozměněné sání) mohou způsobit zásadní rozdíly v pocitu z jízdy (viz podrobný srovnávací test v MC 4/2015).
Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: