MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Chronos: Retro budoucnosti

Zajímavost

01.03.2015

Některých staveb je plný internet, jiné zůstavají evropskému mediálnímu zájmu zdařile utajeny. To je také případ neotřelé japonské kreace jménem Chronos, kterou jsme zmapovali jako jediní v Evropě.

Japonská customerská scéna zůstává pro oči našince poměrně neznámá, rozhodně ale neplatí, že by se na ní pohybovali nezajímaví tvůrci a v jejím rámci nevznikaly originální a řemeslně téměř dokonalé stavby. Jednou z nich je Chronos, pojmenovaný podle řeckého boha času.

Tohle dílko pochází z tokijské garáže Cherry´s Company, která tvoří již od počátku milénia. Za jeho vznikem nestojí nikdo jiný než Kaichiro Kurosu, jež vstoupil do evropského povědomí zejména díky přestavbě BMW nineT s názvem Highway Fighter. Jeho význam pro tamní customscénu dokládají již tři trofeje „best of the show“ na přehlídce staveb Yokohama Mooneyes. Tu poslední v řade získal právě s „future-retrem“ Chronos.

Inspiraci Kaichiro čerpal pravděpodobně ze svých záčátků v „motobyznysu“, kdy servisoval Harleye. Páteř Chronosu, který se stavěl dva měsíce, totiž tvoří vlastnoručně upravený rám ze Softailu, který prošel drastickým zmenšováním, aby dal vyniknout pohonné jednotce. To byla podle Kaichira nejtěžší fáze projektu. Motor je hybridem Panheadu a Shovelheadu. Aby se bike podařilo osadit výfuky, které na něm Kaichiro chtěl mít, musel přestěhovat karburátor na levou stranu a použít sání S&S. Agregát je s převodovkou s ručním řazením spojen automatickou spojkou. Brzdy (včetně obvodové přední) se zase ovládají pouze nožním pedálem – to umožnilo absenci páček na úzkých a nízko položených řídítkách.

yh_3lU7DGWU

Vlastnoruční tvorba je Cherry´s Company blízká (koukněte na video!) a tak rukodělbě neušla ani přední springer vidlice, rám, nádrž a všechny ostatní plechové díly. Radost pohledět!

Věříme, že o stavbách tohoto talentovaného Japonce budeme ještě v budoucnu referovat…

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: