MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

El Solitario Petardo: apokalypsa se blíží

Zajímavost

03.02.2015

Když se galicijští El Solitario dají do práce, vždycky vznikne něco, co vypadá jako z jiného světa. U stavby Petardo to platí doslova. Přestavba Ducati 900 SS jakoby vypadla z toho nejtemnějšího postapokalyptického filmu. A právě to jí nejvíc sluší.

Současná popularita café racerů, scramblerů a vůbec většiny přestaveb je založena na jednoduchosti a čistotě. Co je poctivé – mechanické – analogové, nás přitahuje o to víc, o co víc výpočetní kapacity zvládají elektronikou nadopované nejmodernější superbiky. Na jedné straně high-tech, na druhé starý dobrý analog. Petardo tuhle logiku jednoduchých přestaveb a designové čistoty staví na hlavu.


A naopak si na své technické komplikovanosti zakládá. Kabely vedoucí od zapalovací cívky ke svíčkám, brzdové hadice, svazky kabelů – to všechno je vystaveno na odiv. Ba ještě zdůrazněno a vyzdvihnuto ve jménu mechanické rozmanitosti. Tu ještě posiluje členité zakrytí vrchem vedeného výfuku. Později byly přidány i trubkové kryty kluzáků obrácené vidlice ve stejném stylu.

Centrální ovládací panel na nádrži připomíná kokpit letadla – všechny ukazatele jsou ale funkční (informují třeba o teplotě výfukových plynů, tlaku oleje, stavu dobíjení).

Specialitou je nádrž, která je umístěna v 10litrovém kanystru na levém zadním boku. K dvouválci z Ducati 900 SS je palivo dopravováno zvláštním čerpadlem. Rám z Ducati 600 SS je vyveden v matné černi a dává tak vyniknout jak žebrování válců, tak na levé straně ručně vyráběným svodům.

Šílený Max by mohl závidět.

 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: