MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Petr Pilát vyhrál na Mitaskách závod Mistrovství Evropy FMX

Sport

27.01.2015

Petr Pilát zvítězil v závodě Mistrovství Evropy ve freestyle motokrosu NIGHT of the JUMPs, které se jelo 16. a 17. ledna v rakouském Linci.

Jezdec sponzorovaný firmou Mitas tak oslavil vítězství hned v prvním závodě ze série klání v rámci ME ve freestyle motokrosu. Po druhém kole závodů, které proběhlo 24. a 25. ledna v rakouském Grazu, si opět sáhl na medaili a v průběžném pořadí figuruje na druhém místě za někdejším mistrem světa Remim Bizouardem. Pro Petra Piláta je vítězství v Linci první výhrou v sérii závodů NIGHT of the JUMPs.

“Máme velkou radost z vítězství Petra Piláta i z toho, že mu k prvnímu místu dopomohly pláště Mitas, které s námi vyvíjel,” uvedl Tomáš Jurtík, obchodní manažer Mitas pro český trh. “Věříme, že tabulka na konci sezóny bude vypadat podobně jako nyní a Petr si sáhne na medailové umístění,” dodal Tomáš Jurtík.

Petr Pilát používá na svém motocyklu pneumatiky s dezénem Mitas C-23 (přední) a C-20 (zadní). Tyto pláště jsou určeny pro motokros, freestyle a extrémní enduro. Pneumatika má optimální tuhost a vyšší bočnici, která zabrání kontaktu ráfku s terénem při dopadu na zem. Na vývoji pneumatik Mitas C-23 se Petr Pilát velkou měrou podílel. Stejný plášť v provedení enduro letos absolvoval Rallye Dakar v Jižní Americe na motocyklu Štefana Svitka ze Slovenska.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: