MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Ondra Ježek: Celkově šestý v STK1000

Sport

06.10.2014

Ondra chtěl udržet třetí místo v celkovém pořadí Světového poháru Superstock 1000, to se mu ale v posledním závodě sezony nepodařilo. Na okruhu v Magny-Cours na mokré trati a za hustého mrholení upadl a nedokončil.

S naraženinami skončil na klinice a v konečném hodnocení obsadil šesté místo. Po povedené sobotní kvalifikaci startoval z druhého místa, ale na mokré trati musel riskovat, aby se udržel v kontaktu s nejrychlejšími. A velké riziko přineslo pád a odstoupení ze závodu.

„Nějak se mi ten dnešek špatně hodnotí. Start mi úplně nevyšel, nicméně jsem se usadil ve vedoucí skupince. Měl jsem však problémy s přilnavostí zadního kola. Dokázal jsem se soupeřů držet jen za cenu rychlých nájezdů do zatáček. Moc jsem se chtěl dostat dopředu, to se mi ale nakonec stalo osudným.“

Ondru alespoň potěšily události z posledního kola závodu. Největší soupeř jeho týmového kolegy Lorenzo Savadori z Itálie upadl a Leandro Mercado se díky tomu stal celkovým vítězem Světového poháru Superstock 1000.

„To, co se přihodilo v posledním kole, je něco mezi nebem a zemí. A našemu týmu Barni Racing to přineslo světový titul. Jsem šťastný za Leandra, ale i za celý tým v čele s Marcem Barnabem. Všichni pro tento úspěch obětovali hodně,“ pokračoval Ježek, který ze svého celkově šestého místa se ziskem 69 bodů nebyl nadšený. Ježek původně figuroval na konečném pátém místě, ale po diskvalifikaci Maitreho ho předskočil Jihoafričan McFadden. „Jsem šestý a to je pro mě velké zklamání. Pokud ale jezdec z různých důvodů dokončí jen čtyři závody ze sedmi, tak asi víc chtít nemůže,“ uzavřel Ježek.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: