Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
MC 11/16 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
40 let: Africa Twin vs. GS
Okruh: Aprilia Tuono Factory
Jawa kolem světa II

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

První střípky z Intermotu: Yamaha XJR1300

Nový model

29.09.2014

Mohutný vzduchem chlazený čtyřválec se v nabídce tří ladiček potlouká již hezkou řádku let. U Yamahy si XJR1300 evidentně váží a tak do sezony 2015 vyjede s několika změnami.

Seznam kapitol:
  1. 2015 XJR1300
  2. XJR1300 Racer

2015 XJR1300

To, že fabrické designéry Yamahy ovlivnila spolupráce továrny s předními osobnostmi custom scény, lze jen těžko popírat. XJR1300 modelového roku 2015 je toho jasným důkazem. Srdcem biku stále zůstává starý známý vzduchem chlazený řadový čtyřválec produkující 98 koní a 108 Nm, úpravy se tak týkají zejména designu.

Jinak střižená je nádrž, která pojme 14,5 l benzinu - pyšní se užším tvarem, aby dala vyniknout mohutnému agregátu. Důležitou změnou k lepšímu jsou širší řídítka, která se posunula blíže pilotovi. Podvozek pracuje s dvojicí jednotek Öhlins a přední vidlicí s povrchvou úravou DLC.

Na první pohled nejmarkantnější změny se dotkly zadní partie "ixjéera" - je kratší a použité sedlo evokuje řešení "solo". Výfukové svody se oděly do matné černé, přední světlo se zmenšilo na 180 mm průměru a byla použitá jiná grafika analogových přístrojů

Seznam kapitol

XJR1300 Racer

Varianta Racer je speciální edicí vytvořenou použitím originálních doplňků. A musíme uznat, že se nám hodně líbí. Přitom stačilo tak málo: karbonová pření maska a malý blatníček, nízká dělená řídítka a zadní krovka.

Jak už je u Yamahy zvykem, pro nová XJR bude k dispozici velmi široká řada doplňků a příslušenství. Mezi nimi například koncovky Akrapovič, plexiskla, zavazadla či různé doplňky značky Rizoma.

Nová XJR budou k mání od prosince tohoto roku.

Seznam kapitol
Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Superbiky patří k vrcholům motocyklové techniky. Nabité elektronikou, s extrémně výkonnými motory a…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: